KAYAHAN YERİNE PORTEKİZCE!

Rumeli hisarı Konserleri'nin açılışını Türk Pop Müziğin usta yorumcusu Nilüfer yaptı.

Magazin

KAYAHAN YERİNE PORTEKİZCE! Üç senelik bir aradan sonra yeniden müzikseverleri ağırlamaya hazırlanan geleneksel Rumelihisarı Konserleri'nin açılışını Türk Pop Müziğin usta yorumcusu Nilüfer yaptı.

Konserine 'Cançao De Mar' isimli Portekizce bir şarkı ile başlayarak hayranlarına sürpriz yapan Nilüfer, Kayahan'ın şarkılarına yer vermedi. Rumeli Hisarı'nda konser vermenin kendisi için ayrı bir önem taşıdığını belirten Nilüfer, 'Yıldızların altında Rumeli Hisarı'nın o büyülü, tarihi, dünü ve bugünü kucaklayan atmosferi içinde şarkı söylemek muhteşem bir duygu. Hiç kuşkusuz Rumeli Hisarı dünyanın en güzel konser alanlarından biri. Hisar'a yeniden kavuşmak unutamadığın sevgiliyle yeniden bir arada olmak gibi bir şey. Ancak bundan sonra burada konser verilmeyeceği haberleri var. Burada belki son konserimiz' diyerek Rumeli Hisarı'nın konserlere kapatılmaması gerektiğini ifade etti.

Sahnedeki performansıyla dikkat çeken Nilüfer, Sensiz Olmaz' şarkısını seslendirdikten sonra 'Önceden bu şarkıları sahnede söylemiyordum. Artık bu şarkılara yer açıldı. Bundan sonra bu şarkılarımı da söyleyeceğim' diyerek küs olduğu Kayahan'a üstü kapalı bir şekilde gönderme yaptı. İstanbul Devlet Operası solistlerinden tenor Bülent Külekçi de konserde sahne alarak Nilüfer ile birlikte 'Con Te Partiro' adlı şarkıda düet yaptı. 13 kişilik orkestrasıyla sahne alan sanatçı, seslendirdiği şarkılarıyla hayranlarına müzik dolu unutulmaz bir gecce yaşattı. Sanatçının kızı Ayşe Nazlı da annesini konserinde yalnız bırakmadı. Konser öncesinde tarihi mekanın bahçesindeki keman dinletisi ise konsere gelen Nilüfer hayranlarını büyüledi.


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: