Kaz ayağı kırışıklıkları nasıl geçer?

Göz çevresinde oluşan kaz ayağı kırışıklıklarını gideren doğal yöntemleri sizler için derledik...

Kadın

Kaz ayağı kırışıklıkları nasıl geçer? Kaş ayakları yaş ilerledikçe ortaya çıkan, genelikle göz çevresinde ve dudak kenarı civarında oluşan kırışıklıklardır. Kişinin daha yaşlı görünmesine neden olan bu çizgiler, bir süre sonra da derinleşmeye başlamaktadır. Bu çizgileri yok etmek için doğal yöntemleri ise sizler için derledik...

GÖZLERİNİZE PATATES KOYUN

Patates dilimleri, cilt lekelerine iyi gelmesinin yanı sıra göz kenarında oluşan kırışıklıklara da iyi gelir. Yapmanız gereken tek şey, patates dilimlerini gözlerinizin üzerinde 10 dakika bekletmeniz olacaktır.

KAZ AYAĞI KIRIŞIKLIKLARINI YEŞİL ÇAYLA YOK EDİN

Poşet yeşil çayları içtikten sonra çöpe atıyorsanız sakın atmayın. Demlenmiş yeşil çayın poşet kısmını buzdolabında biraz beklettikten sonra gözlerinizin üzerine koyun. Bu uygulama hem gözlerinizin rahatlamasını sağlayacaktır. Hem de göz etrafında oluşan kırışıklıkların yok edilmesini sağlayacaktır.

SÜTÜN MUCİZESİNE TANIK OLUN

Süt içerisinde bol miktarda protein bulunmaktadır. Bu da kırışıklıkların oluşmasına neden olan faktörleri ortadan kaldırmaktadır. Pamuk ya da beze biraz süt alın ve göz kenarlarına 10-15 dakika kadar sürün. Ilık su ile durulayın. Sütten daha fazla etki almak istiyorsanız içerisine 1 tatlı kaşığı bal veya badem yağı ekleyebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir: