KAZIM KANAT'I KAYBETTİK

Türk Spor basının önemli ismi, usta gazeteci Kazım Kanat'ı kaybettik.

Magazin

KAZIM KANAT'I KAYBETTİK Geçtiğimiz günlerde Zatürre teşhisiyle tedavi altına alınan Kazım Kanat, tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi'nde solunum yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Kanat'ın cenazesi cuma günü öğlen namazını takiben Levent Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek. Kazım kanat için cenaze töreni öncesinde saat 10.30'da Akararetler'deki Beşiktaş kulübünde ve daha sonra Türkiye Spor Yazarları Derneği'nde de bir tören düzenlenecek.

KAZIM KANAT KİMDİR?

Öğretmen Mehmet ile Ayşe Kanat'ın dört çocuğundan biri. Liseyi İskenderun'da, Gazetecilik Okulu'nu İstanbul'da bitirdi. TV'de 'yılın yorumcusu' ödülünü aldı. Radyo'da 'yılın programcısı' ve 'yorumcusu' seçildi. Yazılı medyada ise çok sayıda (haber, yorum, araştırma ve fotoğraf) dallarında ödüller aldı. 35 yıldır mesleğin içinde. Uzmanmanlık alanı Beşiktaş... Spor dergilerinde Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı. Hürriyet, Sabah ve Akşam'da muhabir ve Spor Müdürü'ydü. Kanat en son Sabah gazetesinde spor yazıları yazıyordu.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: