Kelebek, YouTuber ödülünü geri aldı!

Hürriyet Ombudsman'ı Faruk Bildirici, Enes Batur'a verilen ödülün geri alındığı için teşekkür etti.

Magazin

Kelebek, YouTuber ödülünü geri aldı! Altın Kelebek Ödülleri'nde bu yıl ilk kez En İyi YouTuber Ödülü de verildi. Törende kazanan Enes Batur ödülü Şeyma Subaşı'nın elinden aldı.

Kelebek, YouTuber ödülünü geri aldı!

Hürriyet Gazetesi ödülü geri aldığını açıkladı. Hürriyet'in Ombudsman'ı Faruk Bildirici "Okurun Gücü" isimli köşeden şu açıklama yaptı:

ALTIN Kelebek jürisi Enes Batur’a, YouTuber-Instagramer kategorisinde verilen ödülü “Hürriyet ilkelerini ve okuyuculardan gelen tepkileri dikkate alarak” geri aldı. Seda Akço Bilen’in “Batur’un videolarının çocuk istismarı eylemlerini normalleştirici” yanına dikkat çeken ve “Bu dili kullanan bir YouTuber’a ödül verilmesi üzücü” eleştirisini geçen hafta bu köşede aktarmıştım.

Bu eleştirinin ve okurların tepkisinin dikkate alınarak ödülün iptal edilmesi, okurun gücünü ve Hürriyet’in hatadan dönme yeteneğini bir kez daha kanıtladı. Okurlara ve jüriye teşekkür ederim. Bir teşekkür de o videoyu yayından kaldıran yetkililere...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: