Kemal Kılıçdaroğlu'ndan sert eleştiri!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün yapılan seçim sonuçlarını değerlendirdi.. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle;

Yaşam

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan sert eleştiri! *Bir seçim yaptık, ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Sayımların açık olduğu yerlerde demokrasi güç kazanır.

*Seçimler belli bir noktaya geldikten sonra yine bir balkon konuşması yaptı. . Açıkça demokrasiyi, hukuku, sosyal grupları tehdit etmeye başladı. Kimsin sen tehdit ediyorsun? Hiç alışkın olmadığımız bir tarzda, diktatöre üslup bir tarzda demokrasi tehdit ediliyor. Hiç karşılamadığımız bir olay.

*Başbakanlık koltuğunda oturan zat şunu asla unutasın CHP olduğu sürece bu ülkede hiç bir vatandaşı tehdit edemezsin. Senin tehdidin sana söker. Oturacaksın oraya, vatandaşı tehdit edeceksin. Cadı avı başlatacaksın sen. Hani hukukun üstünlüğü vardı.

*Biz demokrasiyi sen tehdit edeceksin diye kurmadık.

"DEMOKRASİ MUHALEFETE TAHAMMÜL ETME REJİMİDİR"

*Muhalefeti dizayn etmeye çalışıyor. Kimsin sen muhalefeti dizayn edeceksin. Beyefendiye özgü bir muhalefet gerekiyor herhalde. Her dediğine evet efendim diyen bir muhalefet istiyor. Muhalefet sözcüğünün bile ne anlama geldiğini bilmiyor. Bizi dizayn edemezsin.

*Demokrasi muhalefete tahammül etme rejimidir.

*Önce halkın büyük oranda katılımı bizim için mutluluk vericidir. Her yurttaşın oyuna saygımız var.

"TEK ŞEY İSTEMİŞTİM..."

*Tek şey istemiştim. Sandığa giderken vicdanınızın sesini dinleyin diye. Yoksa isteyen istediği partiye oy verir.

"AÇIKCA DEMOKRASİYE MEYDAN OKUNDU"

*Sıra sıra dizilmişler. İstanbul'daki parayı sıfırlayanlar. Ankara’da öyle bir para yok tabi. Varsa da biz bilmiyoruz. Adı hırsızlığa çıkmış insanlarla siz zaten ülkeye umut veren bir konuşma yapamazsınız. Sadece kirlenen insanlar mı? Hayır. Kurana hakaret eden insanlar da oradaydı. Bu tabloyla birlikte bir balkon konuşmasının sonucunu kaç kişi değerlendirebilecek. Sorun bu.

*Balkon konuşmasında açıkça demokrasiye meydan okundu. Demokrasi benim kafamdaki şekilde şekillenir diye açıkça söylendi. Balkon konuşmasında helale de meydan okundu, haramdan yanayız dediler. Haramzadelerin iktidarı var zaten, o nedenle güçlüyüz. Kaybedenler haram yiyenlerdir.

*Dünyanın hiçbir yerinde diktatörler kazanamaz, onlar kazandıklarını düşünürler.

*Süreç göreceksiniz farklı şekilde ilerleyecek.

"ERDOĞAN'IN SÖZLERİ DAHA FAZLA BASKI UYGULANACAĞINI GÖSTERİYOR"

*Sözleri daha fazla baskı uygulanacağını gösteriyor. Medyaya, sivil topluma, siyasal partilere… Her alana baskı uygulanacaktır.

*Ama ona şunu söylemek isterim bu daha başlangıç, eğer önünde boyun eğecek adam arıyorsan balkon konuşmasında yanında olanlara bak,Kimsenin önünde boyun eğmeyiz.

"İSTİFA EDECEĞİM SÖYLENİYOR"

*Bu arada kendi yandaşları istifa edeceğim şeklinde haber yayıyor. İstifa edecek biri varsa bu ülkeyi soyandır. Geçiniz bunları. Biz sonuna kadar mücadele edeceğiz.

"BEKLEDİĞİMİZ ORANDA OY ALAMADIK"

*Beklediğimiz oranda oy alamadık, ama yurttaşlarımızı suçlamadım. Biz sonuna kadar müdahale edeceğiz. Yukarıya doğru bir çizgimiz var. Yukarıya doğru gidiyoruz, ağır ağır sindire sindire.

*Hem malı götürüyor, hem mağduru oynuyor.

"İTİRAZLARIMIZI YAPACAĞIZ"

*Ankara dahil pek çok yerde itirazlarımızı yapacağız. Hukukçu bir ekip çalışıyor.

"YİNE DE OY VERECEK MİSİN?"

* Bu benim görevim. Eksiğim olabilir ama görevimi yaptığıma inanıyorum. Milletin vicdanına hep sesleneceğim. Uyuyan vicdanları uyandırana kadar. Senin inandığın kitaba hakaret eden biri orada oturuyor, devleti soyanın yanında oturuyor. Yine de oy verecek misin? Kul hakkı yiyen biri orada oturuyor. Onları yanına almış, ben devlete meydan okuyorum, istediğim yolsuzluğu yaparım diyor.

CEMAATLE İŞBİRLİĞİ İDDİASI

* Cemaatle işbirliği AKP’nin uydurması. Nereyle işbirliği yaptı. Ellerinde varsa bilgi belge çıkarsınlar. Ne istediniz de vermediniz diyen kimdi? Bizi cemaatle işbirliği yapan kimse. Hayatımda ilk kez Başbakanlık koltuğunda oturan birinin bu kadar çok yalan söylediğine şahit oluyorum.

"AKP BİRŞEY YAPMAK İSTEDİĞİNDE..."

*AKP biz şey yapmak istediğinde önce küçük küçük havuz medyasında haber çıkarır sonra da bu haberin üzerine kendi eylemlerini inşa eder.Havuz medyasında Süleyman Şah’a baskın düzenlenecek diye haber çıktı. Ben de haberler üzerine Hükümeti uyarmak zorundayım. ‘’Orayı gerekçe gösterip orduyu oraya sokamazsın’’ dedim. Sonra da ses kayırları yayınlandı.

2 gazeteci arkadaşla beraberdik. Hiçbirimiz inanmadık. Provokasyon olduğunu, AKP’nin reddedeceğini, diğer kayıtların da yalan olduğunu güçlendiren bir ses kaydı olduğunu düşündük. Arkadaşlarım uyardı; Bu ses kaydını esas alarak açıklama yapmayalım. Ve yapmadık açıklama
Dışişleri kabul edince Türkiye’yi nasıl biri felaketin içine sürüklemeye çalıştıklarını öğrendiler
Devlette mahrem kalmamış.

"BUNUN HESABINI VEREMİYORLAR"

Davutoğlu ‘’bize savaş açtı’’ dedi. Ben de sordum: ‘’Hangi devlet?’’Şu ana kadar tık yok. Hangi devletin savaş açtığını biliyoruz. Kendi ordusuna kumpas kuran bir devletle karşı karşıya kaldığımızı gördük. 4 adam göndereceğim, bizim şehitliğe saldırı düzenlenecek, kendi askerlerimizi öldüreceğiz ve ordumuz oraya girecek. Bunun hesabını vermek zorundalar. Bunun hesabını vermiyorlar, ama kim sızdırdı diye söylüyorlar.

CHP önemli bir görev yaptı. Bu ülkenin çocuklarının Suriye bataklığına girmesini önledi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: