KENAN ERÇETİNGÖZ YAZDI!

Kadir Topbaş’tan cevap geldi!

Magazin

KENAN ERÇETİNGÖZ YAZDI! Vallahi bravo. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Basın Danışmanlığı bürosu hızlı çalışıyormuş da haberimiz yokmuş!

Biraz önce yazdığım yazıma anında cevap verdiler. Aynen yayınlıyorum;

Sayın Kenan ERÇETİNGÖZ
gecce.com İmtiyaz Sahibi


Sayın Erçetingöz,

gecce.com sitesindeki köşenizde, “KADİR TOPBAŞ UYUYOR MU?” başlığıyla kaleme aldığınız yazınız üzerine aşağıdaki bilgileri sizinle paylaşmak istiyoruz;

• 23 Ekim Pazar günü Van’da yaşanan depremin ardından, Başkan Topbaş’ın talimatıyla AKOM’da kriz masası oluşturulmuş ve deprem akşamı ilk etapta 26 kişilik kurtarma ekibimiz uçakla Van’a gitmiştir.

• 133 kişiden oluşan kurtarma ekibi ve teknik ekipmanları ile bölgede çalışmalarını aralıksız sürdüren ekiplerimizin enkaz altından sağ olarak çıkardığı 2 öğretmenimiz ile bir gencin görüntüleri ve yürütülen çalışmalar basında yer almıştır.

• Depremin meydana geldiği andan itibaren teyakkuzda olan ve ilk müdahalede bulanan ekiplerin başında gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü kurtarma çalışmalarından kamuoyumuz haberdardır.

• Yapılan çalışmaların ve medyada yer alan haberlerin tarafınızdan bilinmemesi veya görmezden gelinmesi bizi üzmüştür.

• İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ve Başkan Topbaş’ın, hepimizi derinden üzen böylesi bir olaya duyarsız kalması veya uyuması söz konusu bile olamaz. Yapılan çalışmalardan ve medyadaki yansımalarından bi’haber kaleme alınan yazınızın düzeltilmesini önemle rica eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi
BASIN DANIŞMANLIĞI

* * *

Öncelikle Sayın Topbaş’ın duyarsız kalması tabii ki söz konusu olamaz.

Ben, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’dan daha hızlı davrandığını, hemen Van’a gittiğini, 1000 aileyi İstanbul’a davet ettiğini, çadırlarda yatırmak istemediğini, depremzede ailelerin çocuklarını da 1 yıl boyunca okutmak istediğini ve tüm bunların kamuoyunda çarpıcı bir şekilde ve büyük olarak yeraldığını, sayın Mustafa Sarıgül’ü tebrik ettiğimi yazdım.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Kadir Topbaş Van’a gittiyse, bi’haber olduğum için çok özür dilerim.

Şişli Belediye Başkanı 1000 aile getiriyorsa, yatırıyorsa, okutuyorsa, sayın Topbaş, 10 bin aile getiriyorsa, yatırıyorsa, okutuyorsa bi’haber olduğum için özür dilerim.

Gerçekten bunlardan bi’haberim, pardon..

Önemli olan sağ-sol kavgası değil.. Önemli olan Topbaş-Sarıgül değil..

Önemli olan artık ne imkanlarımız varsa, ne yapabiliyorsak, her şeyi yapalım. Hepberaber yapalım. Artık bu millet şehit vermekten, ihmalkarlıktan, depremden, selden ölüp ölüp gitmekten bıktı usandı.

İşin en acısı da deprem, sel öldürmüyor! İhmal öldürüyor!

Demek istediğim, İstanbul gibi bir metropolün belediye başkanı Kadir Topbaş’ın çok daha fazla şeyler yapabileceğini biliyor olmam ve yapmasını bekliyor olmam.

Bunlarda ilginizi çekebilir: