Hakan Çalhanoğlu'ndan Kenan Sofuoğlu açıklaması

Ülkemizi yurtdışında gururlandıran iki sporcu Kenan Sofuoğlu ile Hakan Çalhanoğlu arasında ilginç bir olay yaşandı.

Diğer Haberler

Hakan Çalhanoğlu'ndan Kenan Sofuoğlu açıklaması Şampiyonluklarıyla ülkemizi gururlandıran Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Almanya Bundesliga takımlarından Bayer Leverkusen'in formasını milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu telefon numarasını rızası dışında alarak "Whatsapp" üzerinden Almanya'da buluşup tanışmak istediğini iletti. Sofuoğlu, Çalhanoğlu'nun kendisini tanımamasına ve numarasını kimden aldığını sormasına tepki gösterdi.


Milli motosikletçi resmi "Facebook" hesabında aralarında geçen "Whatsapp" diyaloğunu yayımlayarak Çalhanoğlu için; "Hakan Çalhanoğlu beni tanıyıp tanımaman önemli değil, ama seni seven birine bu şekilde cevap vermen sana yakışmadı. Senin numaran gizliyse bizim numaramız daha gizli, ama bize ulaşan hiç kimseye asla böyle cevap verip hesap sormadık. Yakışmadı." açıklamasını yaptı.

Kenan Sofuoğlu'nun yaptığı açıklama kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Hakan Çalhanoğlu'na yönelik tepkilerin çığ gibi büyümesi üzerine "Facebook" paylaşımını kaldıran Sofuoğlu, yeni bir açıklama daha yaptı: İnsan sevdiğine kırılır.. Ben Hakan kardeşimi uzun zamandır örnek ahlakı ve sporculuğuyla beğenerek takip ediyorum ve kendisini gerçekten sevdiğim için samimi bir şekilde tanışmak için yazdığımda bana tepkisi ve sorgulayarak karşılamasından dolayı gerçekten kırılmamın verdiği hissiyatla doğru olmayarak bu paylaşımda bulundum... Bu paylaşımı Hakan kardeşimi kötülemek için değil sadece kırıldığımı belirtmek için paylaştım fakat bu kadar büyütülmesini beklemiyordum ve gereksiz buldum. Bu sebepten ötürü paylaşımı kaldırıyorum.


Bu gelişmelerin üzerine Hakan Çalhanoğlu da sessizliği Instagram hesabından yaptığı açıklama ile bozdu. Çalhanoğlu, Sofuoğlu'nun Ay Yıldızlı bayrakla şampiyonluk turu attığı fotoğrafı paylaştı. Paylaşımın altına; "Bizler milletimiz için mücadele eden vatan evlatlarıyız. İletişimsel bir sıkıntı oldu. Kenan abiyi aradım. Konuştuk bir problem yok. En yakın zamanda Almanya'da bir maçımda ağırlamayı heyecanla bekliyorum." notunu düşerek olayın tatlıya bağlandığını duyurdu.

Bunlarda ilginizi çekebilir: