'KENAN’A GICIK OLURDUM!'

'Evde kalma yaşım geldi ama evlenmeyi de çocuk yapmayı da düşünmüyorum'

Magazin

'KENAN’A GICIK OLURDUM!' Oyuncu Zeynep Beşerler “Sizi Seviyorum” adlı romantik komedide beyazperde ile buluşuyor. Beşerler, filmde feminist bir kadını canlandırıyor. Yakın zamanda yeniden barıştığı sevgilisi Kenan İmirzalıoğlu ile evlenmek istemediğini anlatıyor: “Yaşım ilerledikçe, yani evde kalma çağıma gelmeme rağmen, şu an çocuk yapmayı da evlenmeyi de düşünmüyorum.”

Sizi Seviyorum filminde konuk oyuncu olarak karşımıza çıkıyorsunuz. Nasıl bir kadını canlandırıyorsunuz?
Feminist tarafı ağır basan ve en yakın kız arkadaşının aldatılmasını hazmedemeyen bir kadını canlandırıyorum. Dominant ve dediğim dedik bir kadın. Sürekli aldatılan arkadaşına moral vermeye çalışıyor. Erkeklerin ne kadar acımasız olduğunu ona anlatıyor.
Emre ile 10 yıldan uzun süredir arkadaşız. Birebir çok fazla sahnemiz olmadığı için karşılıklı sohbetimizi gerçekleştiremedik.

‘Sizi Seviyorum’ seti birçok kadını birleştiriyor. Set ortamınız nasıldı?
Bir sürü kadının olduğu bir set ortamında bu kadar eğleneceğimi hiç düşünmemiştim. Birbirimizle çok iyi anlaştık. Çaylar kahveler eşliğinde sohbet ederek yaptık filmi.

Dizi setlerindeki çekişmeler aradaki çekişmelerden dolayı mı oluyor?
Son dönemde tahammül sınırımı zorlayan durumlar oldu. Bazı insanlar “Benden güzeli, benden iyisi yok” diyerek etrafta dolaşıyor. Bunu daha iki senedir bu sektörde ve tek diziyle ünlü olanlar söyleyince daha da sinirleniyorum. Yedi senedir bu işin içindeyim, bir yerlere gelebilmem için daha öğreneceklerim var. Bahsettiğim arkadaşlar birden “Ben oldum” diyebiliyor. Bu çok sinir bozucu.

Huzursuzluk yaşadığınız setler oldu mu?
Evet, öyle bir durum yaşadım. Olaylara sabırla yaklaşarak ve görmezden gelerek sıyrıldım. Bir daha o insanlarla aynı sette çalışmak istemiyorum. Bu tür şeyleri de deneyim olarak görmek gerek.


Kenan’a gıcık olurdum ardından aşka tutuldum

“Sizi Seviyorum”da kızların arasında kalan bir erkek var. Özel hayatınızda da böyle bir erkekle birliktesiniz bu durum sizi zorlamıyor mu?
Kenan’la övünürüm ve her ilişkide olduğu gibi ufak tefek kıskançlıklar yaşarız. Kadın-erkek ilişkisinin doğasında kıskançlık var. Ama dozunda yaşarım bu duyguları. Kenan beğenilen bir adam ve yapacak hiçbir şey yok gurur duyuyorum onunla. Ara sıra zor olabiliyor.

Hakkında ayrıldık dedikodusu
en çok çıkan çiftsiniz...
Bu konuda çok şey söyleniyor. Eskiden bu duruma çok şaşırıyorduk ama artık bu tür haberler bizi şaşırtmıyor. Etrafımızdakiler haberleri okuyup “Ayrıldınız mı?” diye soruyorlar. Artık onlar da alışmaya başladı.

Kenan İmirzalıoğlu gönlünüzü nasıl çaldı?
O benimkini değil ben onunkini çaldım. Onun yanına gidip “Ben senden çok hoşlanıyorum. Cevap vermene gerek yok; sadece söylemek istedim” dedim. Bu şekilde başladı. Birbirimizi epeydir de tanıyorduk. İlk bakışta aşk durumu olmadı. Hatta Kenan’ı ilk gördüğümde acayip kıl olmuştum. Kendi kendime “Çok havalı bir şeye benziyor” diye düşünürdüm. Büyük konuşmamak gerekiyormuş. “Hiç de gıcık biri değilmiş boşu boşuna günahını almışım” demiştim.

Sevgiliniz romantik midir?
Ben ondan biraz daha romantiğim. Genel olarak bakılırsa pek romantik olduğumuz söylenemez.

Birbirinizi eleştirir misiniz?
Kenan’ın sert bir şekilde beni eleştirdiğine hiç şahit olmadım. Onun eleştirileri hep yapıcı ve teşvik edici. Ben biraz daha dobrayım. İçimde tutamayıp bir iki şey söylemişimdir. Yeni projelerimiz hakkında fikir alışverişinde de bulunuruz.

Rol gereği neler yapmazsınız?
Saçımı boyatmam gerekirse rolüm için boyatırım. Kısacık kestirmek gerekirse de başka bir formül olamaz mı acaba diye düşünürüm.


Egosu yüksek olan insanlar hayatımda sorun yaratıyor

Hayata karşı en büyük derdiniz nedir?
Benim derdim insanlarla. Egosu yüksek olup onunla başa çıkamayanlar benim hayatımda sorun yaratıyor. 30 yaş sendromu mu yaşıyorum bilmiyorum ama artık hiç tahammülüm kalmadı onlara. Egosu düz çizgi olan bir insanım ama yaptığımız işten dolayı bu tarz insanlarla birlikte olmak zorundayız. Hatta “Ben ne yapıyorum” diyorum kendi kendime, bu insanlar oyuncuysa ben değilim.

Birden kafanıza esti ve bu mesleği bıraktınız ne yapardınız?
Kesinlikle kendime küçük bir kafe açar, otururum. Arada da düşünmüyor değilim.

Yemek yapar mısınız?
Keyifliysem ya da arkadaşlarım bana gelecekse arada bir yaparım. Her gün yemek yapamam. Uzun masalar, mezeler, içkiler ve müzik böyle şeyler hoşuma gidiyor.

Sizi hiç asi kız rolünde de görmedik...
İçimde o ruh var ama bana daha çok ailenin zengin cici kızı rollerini uygun görüyorlar. Mesela piskopat bir kadını oynamak isterdim. İçimde öyle bir ruh var biliyorum. Enteresan ve keyifli olurdu. Belki de yönetmenler riske girmek istemiyor.

Sizi, Kenan İmirzalıoğlu’yla aynı projede görebilecek miyiz?
Bilmiyorum ki. Zaten onunla aynı projede olmanın keyfini bile yaşayamadım. Yapımcılar bizi, proje inandırıcılığını yitirir diye düşünmüyorlar. Bir ara sağlam bir romantik komedi çekmek istedik ama olmadı.
Konusu ve çekimleri bu kadar kolay olan bir türü neden kimse çekmek için tercih etmiyor bilmiyorum. İnanıyorum ki “Sizi Seviyorum” filmi iyi bir romantik komedi olarak gişede yerini alacak.


Kamera karşısına ve dergilere çırılçıplak asla poz vermem

Kendinizi şartlayarak unuttuğunuz adamlar oldu mu?
Hayır olmadı. İlişkilerimin hepsi mantıklı bir şekilde bitti. Hiçbirine geri de dönmedim. Kenan ile bir dönem ayrılık yaşamıştık ama bizim ayrılıklarımız, birbirinden kopamayan iki insan olduğumuzdan o kadar ciddi olmuyor. Kenan sevgilimin ötesinde en yakın dostum. Ayrılsak eğer çok dokunur bana. Sırdaşın gidiyor ve düşünmesi bile çok acıklı geliyor.

Evlenmeyi düşünüyor musunuz?
Şu an için evlenmeyi düşünmüyorum. Bir ara çocuk çok istiyordum. O zaman bir adım daha yaklaşmıştım evliliğe. Ama yaşım ilerledikçe, evde kalmış çağıma gelmeme rağmen şu an çocuk yapmayı da, evlenmeyi de düşünmüyorum.

Kenan İmirzalıoğlu kıskanç mıdır?
Mantıklı kıskançlıklar yapar. Ufak çekişmelerimiz ise inattan çıkar. Bende katır inadı var. Bazen süpürgeli cadıya dönüştüğüm oluyor ama çabuk geçiyor. Aramızda cilveler olur. Kavgasız gürültüsüz ilişki çok sıkıcı olabilirdi.

Dergilerde seksi pozlar vermemeye özellikle mi dikkat ettiniz?
Fotoğraf olarak asla istemem. Geliri bir yere bağışlanacaksa olabilir. Çırılçıplak kameranın önünde beni göremezsiniz. Durduk yere bir dergiye yarı çıplak pozlar vermem. Dergi çekimleri ve filmlerde böyle teklifler geldi ama benlik bir durum değil.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: