KENDİ YAĞINIZLA İNCELİN

" Kavitasyonla Zayıflama"

Magazin

KENDİ YAĞINIZLA İNCELİN Fiziksel olarak iyi görünme iç huzurunuzu arttıran bir trend olarak yerini aldı. Bu kadar yoğun istek karşısında pozitif bir bilim olan tıbbın da üzerine en çok çalıştığı konu şüphesiz zayıflama olarak ön sıralara geçti.


Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş ile son dönemler oldukça revaçta olan "Kavistasyonla zayfılama" hakkında konuştuk.

Son dönemlerde kavitasyonla zayıflama popüler hale geldi. Kısaca anlatır mısınız bu sistemi?

Aslında kavitasyon, zayıflamaya yardımcı yöntemler arasında popüler. Kavitasyon, şimdiye kadarki yöntemlerden çok daha güçlü. Yanlış bir algılama olmaması açısından bunu özellikle vurguluyorum ki bölgesel incelme ayrı zayıflama ise bambaşka bir yaklaşımdır. Diyet yapılmadan zayıflamanın olması mümkün değildir. Kavitasyon yağ hücresini büyüten ve dolayısı ile biriktiği bölgede fazlalık olarak görülen bölgedeki her bir hücrenin hacmini küçültür yani yağ hücrenizi kompenentlerine ayırır. Yağ hücrenizi iç içe geçmiş matruşkalar gibi düşünün. Dıştaki büyük bebeğinde karakteristiği aynıdır. İiçtekinin de gerçek kavitasyonla sağlanan o hücreleri küçültmektir. Hastanın işlem sonrası izlediği 3 yada 4 günlük yağsız yemek ve kalorisi azaltılmış diyet ile direk yağ hücrelerinin küçüldüğü görülür ve istenilen bölgeden incelme sağlanır.

Herkese uygulanabiliyor mu?

3 yıl önce "Ultralyse" olarak Türkiye'ye getirdiğim bu sistemin ilk kullanıcısıyım. Dolayısı ile çok fazla hasta deneyimine sahibim. Bence sistemleri mükemmel kılan ve sonucu iyi çıkaran kesinlikle kombinasyon tedavileri ve çalışılacak bölgenin ve çalışılacak kişinin iyi seçilmesi. Madrid Complutense Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalının Başkanı Prof. Jesus A . FDZ - Tresguerres içinde olduğum çalışma grubuyla ortak kararımızda gerçek bir kavitasyonun mutlaka hekim kontrolünde uygulanması gerekliliği bir kez daha savunuldu. Artı vücudunda implant bulunan ya da trombositopeni yani kanamaya meyilli ve steroid tedavisi gören immun supressif hastalar üzerinde de kullanılmaması önerildi.

Faydaları nelerdir? Herhangi biz zararı var mı?

İncelme konusunda istenilen bölgeden yağ yıkımını ve harcanmaya hazır hale getirmesi... En büyük avantajı genel vücut fazlalığı olan hastalar içinde diyetlerine paralel hatta daha hızlı olan vücut şekillenmeleri, kişileri son derece memnun ediyor ve motivasyonlarını arttırıyor. Uygulama sırasında oluşan ciddi çınlama hastayı bir miktar rahatsız ediyor o yüzden uygulanmaması gereken hasta grubuna menier gibi kulak rahatsızlığı olan kişilerinde eklememiz gerekli.

Vücudun her bölgesine uygulanabiliyor mu?

Tabii ki hızla gelişen teknoloji ile birçok firmada kavitasyon sistemlerini bünyesine kattı ve farklı bölgeler için farklı başlıklar üretildi. Ben kliniğimde ultralyse kavitasyonunu sadece göğüs altı bölgesinde kullandırıyorum, güvenilirlik aralığı bahsettiğim bölgeler için onaylandı ama çene altı sırt ve genital bölge gibi yerlere uygulamasının henüz onayı yok.
Diğer farklı zayıflama yönetemleri gibi ilk başta yağları eritip ileride kilo alındığı nda kavitasyon yapılan bölgede toplanma oluyor mu?
Hayır, bunun herhangi bir yere yağ dokuyu biriktirme ya da belirli bölgede çökme vs. gibi olumsuz etkileri yok. Tekrar kilo alındığında elbette aynı şekilde yağ hücreleri büyüyecek ve o bölgede tekrar oluşabilecektir.

Kavitasyon zayıflama uygulanırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

En önemlisi vücut yağ kas kitleniz... Profesyonel olarak her hafta ölçülmeli ve hekiminiz tarafından değerlendirilmeli. Mutlaka kavitasyon sonrası yağsız beslenme protokolünüz ayarlanmalı. Seans aralıklarında 7 ila 10 gün gibi sürelerle ayarlanmalı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: