KENDİNİ HER ZAMAN GÜZEL HİSSEDİYOR!

Burcu Esmersoy güzelliği tescil edilmiş bir kadın. Gerçi buna ikna olmak için belgelere gerek yok..

Magazin

KENDİNİ HER ZAMAN GÜZEL HİSSEDİYOR! Kim olursa olsa, nerede yaşarsa yaşasın veya yaşı kaç olursa olsun, güzel ve bakımlı olmak her kadın için önemlidir. Belki de o yüzden hepimiz ebedi güzelliğin ve gençliğin peşindeyiz. Tabii bu ne kadar mümkünse...

Üstelik bunda bir yanlışlık ve tuhaflık da yok. Neyse ki hoş ve bakımlı görünmek, hele ki günümüzde asla zor veya imkânsız bir şey değil. Yeter ki kadın istesin. Üstelik bunun tek yolu pahalı kozmetikler ya da estetik müdahaleler değil. Düzenli cilt bakımı, doğru beslenmek, düzenli spor yapmak, başta temizlik olmak üzere bakımı ihmal etmemek...

İyi düşünmek, kendine (ve tabii ki başkalarına da) iyi davranmak, yani mümkün olduğu derecede ruhu da temiz ve güzel tutmak... Oysa bunları boşvermek için belki de onlarca, hatta yüzlerce bahanemiz var: Yoğun iş temposu, aile içindeki sorumluluklar, çocuklar, yetişmemiz gereken başka görevler, finansal engeller, zaman noksanlığı, olumsuz ruh halimiz...
Bir de tam aksini yapanlar var. Ajandasındaki sayfalar ne kadar dolu olursa olsun, bahaneler üretmeyip her daim bakımlı, formda ve güler yüzlü kalmayı başaranlar.
Burcu Esmersoy bu isimlerden biri. Anlattıklarına bakılırsa, söz konusu güzellik olunca, öyle büyük sırları yok... Gibi... Sanki hepimizin bildiği şeyleri yapıyor... Belki doğuştan şanslı. Ancak bunu korumak için, yani hep iyi görünmek için istikrarlı olmanın şart olduğunun da bilincinde.
Düzenli spor yapmak, sağlıklı beslenmek, cilt ve vücut bakımını ihmal etmemek, her şeye rağmen sadeliği koruyabilmek... Bunlar asla söylediği kadar kolay hayata geçirilen şeyler değil. Onun da sırrı bu olsa gerek.

Spor, genel olarak erkeklerin hakimiyetinde bir alanmış gibi kabul ediliyor, özellikle de söz konusu televizyondaki spor programları olunca... Siz bir kadın olarak spor habercisi olmaya nasıl karar verdiniz? Ve bu alanda başarılı olmanızın sırrı nedir?
Öncelikle bir kadın olarak herkesten daha fazla çalışmak zorunda kalıyorsunuz. Ancak bunun da olumlu bir geri dönüşü var: Bu tavır beraberinde mutlaka başarıyı da getiriyor.

Ulaşmak istediğiniz, başarılı olmakla özdeşleştirdiğiniz en büyük hedefiniz nedir?
NTV kanalında bir program sunmak gibi bir hayalim hep vardı... Şimdi bu hayalimi yaşıyorum.

İş hayatınız sporla iç içe. Kendi kişisel zamanınızda da spor yapıyor musunuz?
Evet tabii ki... Hafta içi her gün düzenli olarak spor yapmaya çalışıyorum. Gerçi uzun zamandır bunu bir düzene oturtamıyordum. Neyse ki bugünlerde spora tekrar başladım. Bu aralar her sabah “cycling” ve ağırlık antrenmanı yapıyorum... Ayrıca haftada bir pilates ve yüzme de spor hayatımın bir parçası.

Düzenli uyku ve beslenme

Hobileriniz neler? Yoğun temponuzla iç huzurunuzu dengelemek için neler yapıyorsunuz? Hepimizin en büyük düşmanı stresten nasıl kaçınıyorsunuz?
Kitap okumaya ve sinemaya gitmeye vakit ayırıyorum... Son olarak “Yahudi Efendi” ve filmini de izlediğim “Twilight”ı okudum. Yurt dışında gösterime girdiği andan bugüne ödüle doymayan “Slumdog Millionaire” filmini ise herkese tavsiye ederim. Şu anda ise Ahmet Ümit’in son gerilim romanı “Bab - ı Esrar”ı okuyorum. Daha huzurlu olmak için kendimle baş başa kalıp nelere ihtiyaç duyduğumu bulup onu yapmaya gayret ediyorum.

Kişisel bakımınız için ve de gençliğinizi korumak için başka nelere dikkat ediyorsunuz? Neler yapıyorsunuz? Sporun ve beslenme alışkanlıklarınızın cildinize etkisi nedir?
Güzel, dinç ve sağlıklı kalabilmek için düzenli uyku ve beslenme şart! Zaten aksi bir durumda vücudunuz ve cildiniz size hemen “dikkat!” sinyalleri vermeye başlıyor! Sporun cilde olumlu katkısı veya etkisine gelince: O sizi hareketsizlikten kaynaklanan kötü görüntüden kurtarıyor. Uyku ve beslenme konusunda kendinize gösterdiğiniz özen ise size bütün yüzünüze ve cildinize ışıltı, pürüzsüzlük ve canlılık olarak geri dönüyor.

Ekrana çıktığınız için makyaj yapmak durumundasınız. Bu ekstra bir bakım ve özen gerektiriyor mu?
Kesinlikle gerektiriyor. Sizin de söylediğiniz gibi televizyon için yüzüme sürekli ve daha yoğun bir makyaj uygulanıyor. Bu yüzden bakım konusunda da özenli olmak durumundayım. Yüzüme her hafta Sculpture’da (güzellik ve terapi merkezi) cilt temizliği va bakımı kürü uygulanıyor. Onun dışında düzenli olarak cilt bakımı da yaptırıyorum. Ve her akşam yatmadan önce cildimi çok iyi temizliyor ve nemlendiriyorum.

Cilt temizliği ve bakımı konusunda hangi ürünler sizin için vazgeçilmez?
Nemlendiriciler ve yıkama jelleri yıllarca vazgeçilmezlerim.

Göz makyajım ön planda

Kişisel bakımınızda en çok kullandığınız beş ürün nedir?
Yüz yıkama jeli, tonik, nemlendirici, göz kremi ve dudak kremi.

Bakım ve güzellik ürünlerini seçerken en çok nelere dikkat edersiniz?
Tümünün su bazlı, antialerjik ve eczaneden alınan ürünler olmaları benim için önemli.

Yanınızdan ayırmadığınız, daima çantanızda olan ürün hangisi?
Dudak nemlendiricisi ve el kremim.

Günlük hayatınızda nasıl bir makyaj tercih edersiniz?
Genelde göz makyajım ön planda olur ancak onu da sade tutmaya özen gösteriyorum.

Sizce güzel kadının tanımı nedir?
İçi güzel olan kadının, dışı da güzeldir.

Siz kendinizi ne zaman en güzel hissedersiniz?
Her zaman...
Saçlarımın şimdiki halinden memnunum

Estetik operasyon yaptırmayı hiç düşündünüz mü?
Bugüne kadar hiç estetik operasyon yaptırmadım. Ancak yine de büyük konuşmak istemem çünkü bu asla yaptırmam anlamına gelmiyor.

Saç bakımınız için neler yapıyorsunuz? Saçınızın rengi veya kesimi ile ilgili hiç köklü bir değişiklik yaptırmayı düşündünüz mü?
Seneler önce siyah saç rengini denemiştim ancak kendime çok fazla yakıştıramadığım için bir daha asla böyle bir şey yapmayı düşünmüyorum. Zaten şu anki saçımdan, yani renginden, boyundan, kesiminden ve yapısından, kısaca her şeyinden gayet memnunum. Bakımına gelince: Saçlarıma hem evde hem de kuaförümde belirli aralıklarla bakım uyguluyor ve uygulatıyorum. Tercihim genelde nemlendirici saç maskelerinden yana oluyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: