Kepek ve saç dökülmesine ev yapımı tarif!

Saçtaki kepeklenme ve dökülmeyi önleyen ev yapımı bu tarifle sorununuza aradığınız çözümü bulacaksınız...

Kadın

Kepek ve saç dökülmesine ev yapımı tarif! Saçlarda oluşan kepek ve dökülme sorunu, son yıllarda kadın ve erkeklerde çok sık görülen dertlerden birisidir. Saçlardaki kepeklenme ve dökülmenin nedeni tıbbi bir soruna dayanmıyorsa evde yapacağınız basit bir tarifle hem kepesiz hem de dökülmeyen güçlü saçlara sahip olabilirsiniz. Bunun için sizlere Fox TV'de yayınlanan ve Çağla Şikel'in sunduğu Çağla'yla Yeni Bir Gün'e katılan Suna Dumankaya'nın kepeklenme ve dökülme sorununa karşı hazırladığı tarifi derledik.

Malzemeler: 1 dilim buğday ekmeği, iki yumarta sarısı, 2 yemek kaşığı zeytinyağ, 1 tatlı kaşığı hardal tozu, bir çorba kaşığı yoğurt var. Eğer saç derisinde kızarıklık vs. gibi başka bir sorun da varsa tarife deniz tuzu da ekleyebilirsiniz.

Hazırlanışı: Bir dilim ekmeğin üzerine iki yumurta sarısını koyun. Ardından hardal tozunu, bir zeytinyağı ekleyip ekmeği ıslanıncaya kadar bekleyin. Ardından karışımı yoğurup hamur kıvamına getirirken içine yoğurdu ekleyin. Eğer saç derinizde kızaklık, sivilce vs.. gibi sorunlar varsa içine bir çay kaşığı deniz tuzu da ekleyin. Hazırladığınız karışımı saçınızın diplerine yedirerek sürün ve iki saat saçınızda kalmasını sağlayın.

KARIŞIMI ÇÖZÜCÜ TONİK TARİFİ
Saç derisine sürdüğünüzü buğday ekmekli karışımı saçınızdan çıkarmak için durulama suyu hazırlamanız gerekiyor. Durulama suyu için ise şu tarifi hazırlayın: Taze naneyi çay demler gibi demleyin. İçine bir çorba kaşığı elma sirkesi döküp. Hafif ılınınca durulama suyu olarak kullanın.

Yazdan kalma çillerinizden bu maskelerle kurtulun!

Yazdan kalma çillerinizden bu maskelerle kurtulun!

Bunlarda ilginizi çekebilir: