Kerimov'un yatı Marmaris'te

(DHA)- MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’nde, dünyanın sayılı işadamlarından Rus milyarder Süleyman Kerimov’un, 90.1 metrelik 'Ice' adlı dev yatının, 10 gün önce geldiği limanda, bir ay kalacağı bildirildi.

Yaşam

Kerimov'un yatı Marmaris'te Dağıstan asıllı, 12 milyar dolarlık serveti olduğu bilinen 48 yaşındaki Kerimov’un Ice adlı yatı geçen 18 Mart’ta Bodrum’a gelmiş, 4 gün sonra da Marmaris’ geçmiş, Halk Plajı’nın karşısında açığa demirlemişti.

Mega lüks yat, bugün ise Marmaris Limanı’na yanaştı. Yat, personelinin bakım ve temizlik işleriyle uğraştığı gözlendi. Marmaris Liman İşletmesi yetkilileri, içinde sadece personeli bulunan yatın, bir ay burada kalacağını söyledi.


İşadamı Süleyman Kerimov’un, eşi Firuza Kerimov’la, bir ay sonra havayoluyla bölgeye geleceği, yatına binip, Güney Ege’nin Türk ve Yunan sularında mavi yolculuk yapacağı öğrenildi.

2005’te yapılan ve dört yıl sonra yenilenen mega lüks yattın, üzerinde helikopteri, içinde ise mini denizaltısı, saunası, sineması, dev akvaryumu, 14 kişi kapasiteli 7 suit odası, konuklarına hizmet veren 27 de personeli bulunuyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: