KEVIN SPACEY'DEN TÜRK OYUNCUYA BÜYÜK ONUR!

Genç tiyatro oyuncusu Onur Özaydın, ABD'li ünlü aktör Kevin Spacey'nin davetlisi olarak New York'ta sahneye çıkmanın gururunu yaşıyor.

Magazin

KEVIN SPACEY'DEN TÜRK OYUNCUYA BÜYÜK ONUR! Özaydın, Kevin Spacey Vakfı tarafından gerçekleştirilen bir proje kapsamında dokuz ülkede yapılan elemeler ve atölye çalışmaları sonucunda seçilen 16 genç tiyatrocu arasına girmeyi başaran iki Türk oyuncudan biri.

"Richard's Rampage" (Richard'ın Öfkesi) isimli proje adını, başrolünü Kevin Spacey'nin üstlendiği ve dünya turnesi kapsamında İstanbul'da da sahnelenen "III. Richard" oyunundan alıyor. Spacey, Shakespeare'in bu ünlü oyununun İstanbul turnesi sırasında Türkiye'den 15 genç tiyatrocuyla atölye çalışmaları gerçekleştirdi. Bu çalışmalar neticesinde seçilen iki oyuncuysa Kevin Spacey Vakfı tarafından ABD'ye davet edildi.

Spacey'nin seçtiği Türk oyuncular Onur Özaydın ve Büşra Pekin, New York'ta dünyanın diğer ülkelerinden gelen meslektaşlarıyla birlikte Shakespeare'in farklı eserlerinden kolajlanan bir oyunu sahneye koydu.

"HAYATIM BOYUNCA TEBESSÜMLE HATIRLAYACAĞIM"

Davet mektubunu aldığında büyük bir sevinç yaşadığını belirten Özaydın, duygularını şu sözlerle ifade etti:

"İstanbul’da Kevin Spacey önderliğindeki bir workshop'ta yer almak benim için zaten çok heyecan verici ve hayat boyu tebessümle hatırlayacağım bir olaydı. Ama birkaç ay sonrasında aldığım davet, heyecanımı daha da artırdı. Bu projenin bir parçası olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Büşra'yla ikimiz için Shakespeare'i kendi dilinde ABD'de oynamak çok keyifli bir deneyim oldu."

"Tiyatroperest" isimli tiyatronun kurucularından olan ve bir dönem ekranların sevilen dizisi "Öyle Bir Geçer Zaman Ki"de oynayan 27 yaşındaki Özaydın, şu sıralar "Uçurum" adlı dizide rol alıyor.


Cengiz Özbek / Hürriyet
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: