Kılıçdaroğlu: AKP'nin maskesini Kandil indirdi

CHP Lİderi Kılıçdaroğlu, "Gelinen süreç Erdoğan'ın uzun süre düşünmesi gereken bir süreçtir. Geçmişte Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy vermiş insanlar, AKP'nin maskesini gördünüz. Maskeyi indiren Kandil oldu" dedi.

Yaşam

Kılıçdaroğlu: AKP'nin maskesini Kandil indirdi ANKARA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"CHP tabanının yüzde 100'ü barış istiyor. Kim demiş barışa karşıyız diye. Önce barış nasıl olmalı diye düşünmeliyiz. Ülkeyi yönetenlerin yalan söylediği bir ülkede barış olamaz.

Erdoğan diyor ya "ben yalan söylemiyorum" diye. İl başkanlarına konuşması baştan aşağı yalan. 'İmralı'yla pazarlık yapmadık' diyor. Bakan '4 konuda pazarlık yaptık' diyor.

Süreç konusunda Kandil'deki Karayılan'ın mı bilgisi daha fazla yoksa AKP'nin sözcüsü Arınç'ın mı bilgisi daha fazla.

Sustum, Erdoğan konuşsun diye kimse de konuşmasın dedim. Erdoğan'a sesleniyorum sen konuşmadın başkaları konuştu. Silahlara teslim olan başbakansın Erdoğan.

PKK-AKP işbirliği var. Şimdi anayasa da yapacaklarmış. Eğer başbakan silahların gölgesinde yasa teklifi geliyorsa siz o silahlara teslim olan Başbakansınız.

Anayasa'nın birinci maddesi Türkiye Cumhuriyeti'dir bizim kırmızı çizgimizdir. Başkanlık hayalleriyle yatıp kalkıyor. Aç tavuk kendini buğday ambarında sanıyor. Parlamentoda CHP olduğu sürece başkanlık sistemi geçemez.

'MASKESİNİ KANDİL DÜŞÜRDÜ'
Gelinen süreç Recep Tayyip Erdoğan'ın uzun süre düşünmesi gereken bir süreçtir, her şey meydana çıktı. Buradan sesleniyorum; geçmişte Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren düzgün, namuslu insanlar, AKP'nin maskesini gördünüz. Maskeyi indiren Kandil oldu. Oradan söylediler, süreci açıkladılar. Artık Adalet ve Kalkınma Partisi'nin ve onun başındaki kişinin birileri tarafından kullanıldığını, silaha teslim olduğunu herkesin bilmesini isterim.

'GÜCÜ SİLAHSIZ OLANA YETİYOR'
Gücü kime yetiyor silahsız olanlara. İşçileri "gazlayın, coplayın" diyor. Elinde silah olana esas duruşta 'bir talimatınız var mı?' diyor. Sonra da 'biz hiç pazarlık yapmadık' diyor. Nasıl bir adamsın. Yalan söylerken insanın biraz yüzü kızarır. Bunda o da yok."
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: