KILIÇLAR ÇEKİLDİ

GÜNLERDİR BEKLENEN DEV DÜELLO TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECİLİSİ’NDE YAPILIYOR.. AKP’Lİ DENGİR MİR MEHMET FIRAT İLE KEMAL KILIÇDAROĞLU KOZLARINI UĞUR DÜNDAR EŞLİĞİNDE CANLI YAYINDA PAYLAŞIYOR...

Magazin

KILIÇLAR ÇEKİLDİ AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ile CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Meclis basın bürosunda canlı yayınlada kozlarını paylaşıyor... Tartışmayı gazeteci Uğur Dündar yönetiyor..

20 kanalın canlı yayınla verdiği 50 kameramanın bulunduğu salonda çok sayıda milletvekili de bulunuyor...Toplantı öncesi Uğur Dündar kameraların önüne çıkarak tartışmanın nasıl yapılacağını anlattı. Dündar ilk sözü Kılıçdaroğlu'na vereceğini ve iddiasını anlatmasını isteyeceğini daha sonra mikrofonu Fırat'a bırakacağını söyledi. Dündar sözlerini şöyle sürdürdü:
'5 ve 7 dakikalık konuşma süreleri düşünüyorum. Ancak belgelerin açıklanması için yeterli zamanı vermek gerek. Bu bir basın toplantısı olmadığı için soru soramayacaksınız.
Ben medeni bir üslubun olacağına inanıyorum.'

VEKİLLERE 'DIŞARI ÇIKIN' RİCASI KARŞILIKSIZ KALDI

Açıklamanın ardından Kılıçdaroğlu, Dündar'ın yanında yerlerini aldı. Bu sırada AKP'li bir milletvekili bazı arkadaşlarının salonda yer kalmadığı için içeri giremediğini söyledi. Dündar ise bu konuda yetkili olmadığını ve kendisinin elinden bir şey gelmediğini söyledi.

Bir süre sonra Dündar, milletvekillerinin salonu terk etmesini rica etti. Ancak kimse salondan ayrılmadı.

Saat 14.30'da Fırat salona geldi ve tarihi oturum başladı.

Ayrıntılar gecce.com'da...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: