Kim Kardashian'dan genç iklim aktivistine yemek daveti!

Kim Kardashian, yaptığı konuşmayla herkesin kalbini çalan genç iklim aktivisti Greta Thunberg’i yemeğe davet etti.

Dünya Magazin

Kim Kardashian'dan genç iklim aktivistine yemek daveti! Reality show yıldızı Kim Kardashian, lüks yaşamının getirdiği ayrıcalıkları sonuna kadar kullananlardan. Sadece özel jetle uçması gibi çevreye zarar veren davranışlarda sık sık bulunan Kim Kardashian, şaşırtıcı bir hamle yaparak 16 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg ile yemek yemek istediğini açıkladı.

"BUNA NASIL CÜRET EDERSİNİZ"
Birlemiş Milletler İklim Zirvesi’nde yaptığı konuşma ile herkesin kalbine dokunan İsveçli genç iklim aktivisti, "Benim burada olmamam gerek, okyanusun ötesinde okulda olmam gerek. Sizler ne cesaretle bizden umut bekliyorsunuz. Boş sözlerinizle çocukluğumu ve hayallerimi çaldınız. Ben yine de şanslı çocuklardan biriyim. İnsanlar ölüyor, ekosistemimiz çöküyor, kitlesel yok oluşla karşı karşıyayız ama siz sadece para ve ekonomik büyümelerinizden bahsediyorsunuz. Buna nasıl cüret edersiniz?" demişti.

"GRETA HARİKA BİR GENÇ KADIN"
Kim Kardashian, bu sözlerden oldukça etkilenmiş olacak ki “Greta, cesur ve harika genç kadın. Bu harika genç kızın korkutucu yetişkinlere karşı koyabilecek kadar cesur ve dürüst olması tam da ihtiyacımız olan şey.” açıklamalarında bulundu ve Greta'ya bir sosyal medya girişimcisi olarak destek olmak istediğini belirtti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: