KİMİSİ MUM IŞIĞINDA,KİMİSİ SİNEMADA

Sanatçılarımız yaptıkları bestelerle milyonları kendilerine hayran bırakırken, o şarkı sözlerini hangi ortamda yazdıklarını merak ettik. Kimi yalnız ve mum ışığında, kimi filmlerden etkilenerek, kimi de uçakta şarkı ürettiğini söyledi...

Magazin

KİMİSİ MUM IŞIĞINDA,KİMİSİ SİNEMADA IŞIN KARACA: Araba kullanırken, arkadaşlarımla sohbet ederken, yemek pişirirken ilham gelebiliyor. Çok kitap okumak yazmama yardımcı oluyor. Geccenin sessizliğinde daha kolay yazabiliyorum. Televizyon ya da film izlerken, bir sahne fitili ateşliyor.

KAYAHAN: Benim için önemli olan gecce olması ve bir de sessizlik. Bazen de mum yakarım. Mum ışığında, gecce, sessizlik gibi şeyleri bir araya getirerek kendime ortam hazırlayarak şarkılarımı yapabiliyorum.

FATİH ERKOÇ: Gecce gayet sessiz ortamda yazabiliyorum. Bazen de uçakla seyahat ederken yaşadığım şeylerden etkilenip yazıyorum.

EDİP AKBAYRAM: Sanatçının yazdığı şarkılar yaşadığı ortamla alakalıdır. Hüzün, sevgi, kavga, mutluluk, bunlardan beslenir sanatçı. Ben bu topraklar üzerinde çok yaratıcı oluyorum.

MUSTAFA SANDAL: Bestelerimi mum ışığının altında yazarım. Odamda ya da salonda yalnız olmalıyım. Şarkılarımı bir anda yazarım zaten. Öyle bir his gelir içime ve ben de dediğim gibi bir anda yazarım ve biter.

HADİSE: İlhamın ne zaman, nasıl ortamda geleceği belli olmaz. Gecceleri karanlıkta yazmayı seviyorum. Son zamanlarda ise hep uçakta yazıyorum. Yazınca zaman daha hızlı geçiyor. Trafikte beklerken de şarkı sözü düşünüyorum, aklıma gelen sözleri cep telefonuna kaydediyorum sonra da üzerinde oynuyorum.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: