King Kong sahnede!

MerIan C. Cooper’ın 1933’te sinemaya taşıdığı efsane ‘King Kong’ karakterinin Avustralya’da sahneye konacak müzikal için hazırlanan kuklası tanıtıldı.

Kültür-Sanat

King Kong sahnede! MerIan C. Cooper'ın 1933'te sinemaya taşıdığı efsane 'King Kong' karakterinin Avustralya'da sahneye konacak müzikal için hazırlanan kuklası tanıtıldı. Müzikal için animatronik ve kukla tekniklerinin en gelişmiş sistemleri kullanılarak tasarlanan 1.1 ton ağırlığında ve 6 metre boyundaki kukla görenleri büyüledi.
YAPIMI 5 YIL SÜRDÜ
Yapımı 5 yıl süren 'King Kong'un maliyeti 2 milyon doları buldu. Avustralya firması Global Creatures proje için 12 mühendisle çalıştı. 'King Kong'un hareketleri 30 ton ağırlığındaki bir kumanda merkezinden yönetiliyor. 15 Haziran'da ilk filminin gösteriminden tam 80 yıl sonra ABD New York'da dünya prömyerini yapacak King Kong müzikali o tarihe kadar Melbourne Regent Theatre'da seyircilerin beğenisine sunulacak. Ann Darrow karakterini Esther Hannaford'un oynadığı müzikalin biletleri 75 dolar ile 100 dolar arasında değişiyor. 3 bin kişi çalışanı olan King Kong'dan 45 milyon dolar gelir bekleniyor. İlk 9 hafta için 144 bin bilet satışa çıkarıldı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: