KIRKPINAR AĞALIĞI TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİ

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'nin “Yahşi Batı” filmindeki yağlı güreş sahneleri üzerine Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne davet edip, ağalık teklifinde bulunduğu sanatçı Cem Yılmaz, yapılan bu teklife karşı cevabını mektupla gönderdi.

Magazin

KIRKPINAR AĞALIĞI TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİ Mektubunda “Yahşi Batı” filmine gösterilen ilgiye teşekkür eden Yılmaz, şunları kaydetti: “Filmimize göstermiş olduğunuz ilgiye, ekip arkadaşlarım ve şahsım adına çok teşekkür ederim. Yaklaşık 650 yıldır devam eden bu geleneğin yaşatılması için göstermiş olduğunuz hassasiyeti mutlulukla takip ediyoruz.

649. Kırkpınar Güreşlerini yerinde izlemek için başpehlivanlık müsabakalarının olduğu gün misafiriniz olmayı çok isterim. Davetiniz için çok teşekkür ederim. Kırkpınar ağası olmak için ise biraz erken olduğunu düşünüyorum. İnşallah 649. organizasyonda misafiriniz olmak bizi fazlasıyla mutlu edecektir.”
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: