Kırmızı aşkın sözünü veriyor!

Yeni yıl yaklaşınca akıllara gelen kırmızı iç çamaşırı...

Kadın

Kırmızı aşkın sözünü veriyor! Yeni yıl deyince ilk akla gelen şeylerden biri yıllardır süre gelen kırmızı iç çamaşırı inanışı. Her yıl aralık ayında üzerimizde sıkça rastladığımız kırmızı dönemine girince, moda aşk dağıtıyor ya da aşk vaat ediyor demek mümkün. Aşkın, şehvetin ve tutkunun rengi kırmızı özellikle yeni yılda çok fazla tercih ediliyor.

Bunun sebebi kırmızı renkli giysiler kullanıldığında gelecek bir yıl içinde aşkta şanslı olunacağı yönünde bir inanıştan kaynaklanıyor. Bu yüzden yılbaşı gecesi saat: 00.00’da kırmızı iç çamaşırı giymek de bu tılsımın bir parçası olarak düşünülüyor. Kırmızı iç çamaşırı giyenlerin atik ve cesur oldukları da bir diğer sebep. Ayrıca kırmızı rengi tercih eden bayanların hayat dolu, dinamizmi yüksek, coşkulu ve öfkelense bile çabuk da heyecanlandıkları söylenir. Azimli kadınların üzerinde sıkça rastladığımız kırmızı giymek büyük ikramiye kazandırmaz, bunlar tamamen inanış. Öyle bile olsa çamaşırda umut aramak birçok kadına keyif veriyor. Aslında işin en eğlenceli tarafı inanıyor olmak. Denemekten ölen olmadığına göre çıksın kırmızı iç çamaşırları, kırmızı elbiseler, alev alsın partiler.

YAZI: Kamuran Akdemir
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: