Kış aylarında cilt bakımı nasıl yapılmalı?

Güzellik Uzmanı Dilan Polat, kış aylarında cilt bakımının nasıl yapılması gerektiğini anlattı.

Kadın

Kış aylarında cilt bakımı nasıl yapılmalı? Dilan Polat, "Kış aylarında soğuyan havaya karşın, deri, vücut ısısının azalmaması için kan dolaşımını azaltır, ter ve yağ bezlerimiz daha yavaş çalışır. Kan dolaşımı yavaşladığında, cildin gereksinim duyduğu antioksidanları ve besleyici maddeleri alması zorlaşır. Bu da yetmez, cilt kuruluğu başlar. O da yetmez, cilt yağ kaybetmeye başlar. Cildin hassaslaşmasına, dış etkilere karşı kendisini koruyamamasına yol açar ve kaşınmaya, kızarmaya, renk değiştirmeye başlar.
Lipid bariyeri dediğimiz koruyucu tabaka incelir. Cildin esnekliği azalır. Çatlamalar, pullanmalar görülür Belirtilen etkileri gösteren cildin erken yaşlanmaması için hiç bir sebep kalmamıştır." dedi.

Polat, cilt bakımı için bol bol duş alınmasını gerektiğini, çinko, selenyum ve E, C, A vitamini takviyelerini tüketmemizi, mutlaka cildi nemlendirmeyi, güneş koruyucu kullanmayı ve peeling yapmayı öneriyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: