Kış aylarında metabolizmayı hızlandırmanın yolları!

Diyetisyen Büşra Kaya, kış aylarında bağışıklık sistemini güçlendirmenin yöntemlerini anlattı.

Kadın

Kış aylarında metabolizmayı hızlandırmanın yolları! Büşra Kaya, “Öncelikle soğuk algınlığından korunabilmemiz için bağışıklık sistemimizi güçlendirmemiz gerekir. Bağışıklık sisteminin güçlendirmenin yolu da antioksidanlardan geçiyor. En güçlü antioksidanlardan olan C vitamininden mutlaka yararlanmamız gerekir. C vitamini bağışıklık sisteminin güçlenmesinin yanında toksik maddelerin atılmasında da önemli rol oynuyor” dedi.

Batıgöz Sağlık Grubu’ndan Diyetisyen Büşra Kaya, "Kış mevsiminde daha çok kapalı ortamda vakit geçirdiğimiz için üzerimizde hep negatif bir enerji olur, evde daha fazla vakit geçirdikçe de can sıkıntısı başlar ve istemsizce kendimizi buzdolabının önünde bulabiliriz. “Kışın kilo alıyorum, yazın veriyorum” sorunun kaynağı burada başlıyor." diyen Kaya; bitter çikolata, semizotu, nar, ıspanak gibi besinleri tüketmenin kilo aldırmadan bizi mutlu edeceğini belirti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: