Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli?

Kısa boylusunuz ve giyim tarzınızla daha mı uzun görünmek istiyorsunuz? İşte püf noktalar...

Kadın

Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli? Boyu kısa olan kadınlar daha uzun bir görünüm elde etmek isterken giyim tarzlarıyla tam tersini oluşturabilirler. Peki doğru giyinim ile daha uzun görünmeyi nasıl sağlayabilirsiniz? İşte detaylar...

Düz renkli bluzları tercih edin
Düz renkli veya küçük desenli bluzlar sizin ilk tercihiniz olmalıdır. Örneğin siyah renkli düz bir bluz, sizi hem daha uzun gösterecek hem de zarif görünmenizi sağlayacaktır. Eğer ki çizgili giymek istiyorsanız, bluz çizgilerinin boyuna doğru olmasına mutlaka önem göstermelisiniz. Boyuna çizgiler siluetinizi belirgin şekilde uzatacaktır.

Dar ve kısa boylu kot pantolonları tercih edin
Dar ve kısa boylu kotlar sizin için ideal seçim olacaktır. Çünkü dar ve yüksek belli bir pantolon, vücudunuzu sararak ve sizi uzun gösterecektir. Bol pantolonlar bileklerinizin kalın görünmesine sebep olur fakat dar ve kısa boyu olan bir kotla doğru oranı yakalamış olacaksınız. Evinizdeki kapri boy pantolonları dolabınızdan çıkarın. Boru paça veya İspanyol paça pantolonlar sizi daha uzun gösterecek.

Etek ve elbise boylarına önem verin
Zarif bir görünüm için etek-elbise boyları oldukça önemlidir. Eteğinizin üstüne giyeceğiniz bol ya da uzun bir tişört bacak boyunuzu kısa gövdenizi ise uzun gösterir. Bu nedenle giydiğiniz tişörtleri eteğinizin içine sıkıştırın. Diğer bir seçenek ise eteğinizin üzerine giyilen kısa tişört seçimleriniz olabilir. Elbise tercihiniz ise dar olmalıdır. Tek renk ya da küçük desenli elbiseler giyerseniz zarif ve uzun gözükmeyi başarabilirsiniz.

Sivri burun ayakkabı tercih edin
Ayakkabı modellerindee tercih etmeniz gerekenlerin başında sivri burunlular geliyor. Sivri model ayakkabılar, boyunuzu uzun gösterme konusunda oldukça işinize yarayacaktır. Ben bilekten bağlamalı sandaletler, ayakkabılar seviyorum diyorsanız da teninize en yakın olan kemerlileri tercih etmelisiniz. Çünkü teninize uzak bir renge sahip olan tokalı ya da bağlamalı ayakkabılar bacak boyunuzu kesecektir.

Uzun hırkalar giyin
Kış mevsiminin yaklaştığı şu günlerde uzun hırkalar kurtarıcı parçanız olabilir. Uzun hırkalar sayesinde, yüksek topuklu ayakkabı giymeden bile uzun gözükmeyi başarabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey, giydiğiniz hırkanın büyük olması ve hırka ceplerinin genişliği. Bedeninize uygun ve küçük ceplere sahip olan bir hırka sayesinde boyunuza birkaç santim kazandırabilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir: