Kışın hangi parfümleri tercih etmeliyiz?

Özellikle kış aylarında parfüm alırken kokunun ağırlığı çok önemlidir. Peki, kışın hangi parfümleri tercih etmeliyiz?

Kadın

Kışın hangi parfümleri tercih etmeliyiz? Parfüm, her mevsim kullanılan ve mevsime göre değişiklik gösteren önemli bir güzellik rutinidir. Parfümler çoğu zaman kişinin beğenisine ve mevsimlere göre seçilmektedir. Peki kışın nasıl kokular seçilmelidir?

Kışın, havanın soğuk olmasından dolayı parfüm kokuları daha hızlı bir şekilde yok olur. Bu yüzden kış aylarında soft kokular yerine daha odunsu ve baharatlı kokular tercih edilmelidir. Böylece kokunuzun daha kalıcı bir etki yaratmasını sağlayabilirsiniz.

Kış aylarında, yazın kullanılan hafif kokulu parfümler yerlerini daha ağır ve oryantal esansları olan parfümlere bırakır. Bu nedenle kış parfümlerinde daha fazla alkol oranı bulunur. Bu da kokunuzun kalıcılığını arttırır. Genel olarak amber, tarçın, misk, vanilya, balkabağı, ağaçsı ve baharatlı kokular tercih etmek kış ayları için doğru seçimlerdir. Bu kokular daha yoğun ve egzotiktir. Ancak unutulmamalıdır ki, kullanılan parfümler gidilecek yer ve mekanlara göre de değişiklik göstermektedir. Günlük yaşantınızda çok ağır kokular tercih etmemeniz gerekmektedir. Bu kokular özel bir yere gidilmedikçe fazla iddialı ve yoğun oldukları için gün içerisinde rahatsız edebilir. Bu yüzden doğru yerde ve zamanda doğru parfüm kullanmak önemlidir.

Mevsimler de parfüm seçimlerinde önemli bir rol oynar. Arada çok keskin çizgiler olmasa da yazın nasıl hafif ve ferah giysileri tercih ediyorsanız, parfümleriniz de daha hafif ve ferahlatıcı oluyor. Kat kat ve kalın giyindiğimiz kışa ise daha ağır, oryantal aileden parfümler yakışıyor. Hafif parfümler kategorisine yeşillik, okyanus-ozon, çiçek ve meyve ailelerinden bazı parfümler giriyor. Ağırlar kategorisine ise oryantaller ile amber-ağaç ailesi mensupları dahil. Bu nedenle bu kokuları tercih ederken hafif kokuları yaz aylarında, ağır kokuları kış aylarında kullanmaya özen göstermelisiniz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: