Kıskanç sevgiliyle başedin!

Kadınların kıskançlığı hiç beklemediğiniz bir anda kötü kafasını ortaya çıkarabilir.

Diğer Haberler

Kıskanç sevgiliyle başedin! Kadınların kıskançlığı hiç beklemediğiniz bir anda kötü kafasını ortaya çıkarabilir. Eğer aşağıdaki örneklerden biri başınıza gelmişse, kız arkadaşınızın kıskançlığının aşırı mı yoksa idare edilebilir mi olduğuna karar vermek için ve bunu azaltmak için neler yapabileceğinizi okuyun.Güzel bir Pazar akşamı, Ali kız arkadaşı Işıl ile yürüyüşe çıkmaya karar verir. Bir de bakarlar ki, caddede güzel kırmızı bir Ferrari durmaktadır. Ne yazık ki Ali bu şahesere bakmaktan kendini alamaz. Durur ve kafasını 90 derece çevirerek bu olağanüstü makineye bakar.

Bu hipnozdan aniden çıktığında kafasını kaldırır. Caddenin karşısında yürüyen, dar, beyaz bir bluz ve kısacık bir etek giymiş bir esmeri görünce dehşete kapılır. Ali heyecanlanır. Kız arkadaşıyla başının dertte olduğunun farkına varır.

İki saniyeden az bir sürede, Işıl aklını kaçırır ve bağırmaya başlar: "Aşağılık seni! Senin yanındayken başka bir kadına bakarak bana nasıl saygısızlık yaparsın? Onunla mı olmak istiyorsun? O zaman git köpek gibi onun arkasından koş!"


Bir yılbaşı yemeği sırasında, Saffet adında beklenmeyen bir bey eşi Seçil`i iş arkadaşı Merve ile tanıştırır.

Saffet: Tatlım, iş arkadaşım Merve ile tanışmanı istiyorum. Şirketin muhtemelen en harika varlığıdır kendisi.

Seçil: (Kendi kendine düşünerek, "Göğüslerinin büyüklüğünü gözönünde bulundurursak, neden bu kadar harika bir varlık olduğunu anlayabilirim.") Merhaba Merve, sonunda seninle tanışabildiğime çok memnun oldum.

Merve: Oh, merhaba Seçil hanım , ben de sizinle sonunda tanışmaktan çok memnun oldum gerçekten. Eşiniz sizinle ilgili bir sürü güzel şey söyledi bana.

Seçil: (Kendi kendine düşünerek, "Bu köpeğin onunla bu kadar çok zaman geçirdiğini biliyordum. Başka neler söyledi benimle ilgili acaba.") Gerçekten mi? Teşekkür ederim bunu benimle paylaştığın için.

Saffet: İkinizin iyi anlaşacağını biliyordum. Hayatım, bir akşam Merve`yi yemeğe davet edersin ve özel yemeğini pişirirsen. Bilirsin, benim çok sevdiğim.

Seçil: (Kendi kendine düşünerek, "Sarışın bombasını evime getirmek istediğine inanamıyorum.") Harika bir fikir.

Seçil: Kesinlikle birgün akşam yemeğine gelmelisin.

Merve: Çok sevinirim. Tabi beni zehirlemediğin sürece. (Herkes kahkalarla güler)

Eve giderken arabada Seçil artık sinirini kontrol edemez ve kocasına patlar.

Seçil: Pekiyi, ne zamandır aranızda birşey var?
Saffet: Neden bahsediyorsun sen Allah aşkına?

Seçil: Haydi canım, ona nasıl baktığını gördüm. Onunla ofiste birlikte olmadığını söyleme bana sakın.

Saffet: Bu saçmalıkları nereden buluyorsun?

Seçil: Eminim ofisteki bütün erkeklerle yatıyordur.

Kıskançlığın Seviyeleri

Her erkek hayatının bir noktasında kıskanç bir kadınla çıkmanın stresli evresinden geçer. Fakat Jeff ve Tom gibi bazı şanssızlar, gerçekten kıskanç kadınlarla birlikte olmanın talihsizliğini yaşarlar. Bu kadınlar aşırı kıskançlıktan dolayı acı çekerler. Esasen, ayaklarının altındaki toprağı birazcık rekabetle çekerseniz, tüm genlerini kaybederler ve ilişkinin kumaşı kirlenene hatta mahvolana kadar bunun acısını sizden çıkarırlar.

Aşırı Kıskanç Olduğunu Gösteren En Önemli 10 Işaret

Hiçbir erkek aşırı kıskanç sevgililerinin sebep olduğu utanç ve işkenceyi çekmek zorunda değildir. İşte size sevgilinizin haddinden fazla kıskanç olup olmadığına karar vermenizi sağlayacak 10 noktalı bir liste.

10.Sizi her iki saatte bir sadece "Seni seviyorum." demek için arar fakat bu aslında sizi kontrol etmek için yapılan bir hamledir.
9.Kız arkadaşlarınızın olduğunu kabul etmeyi reddeder.
8.Erkek arkadaşlarınızla çıktıktan sonra eve geldiğinizde gece boyunca sürecek bir sorgulamaya maruz kalırsınız.
7.Onsuz hiçbir yere gitmenizi istemez.
6.Başka çekici bir kadına her 50 adım yaklaşışınızda sinirlenir ve "Ne ye bakıyorsun?" diye sorar.
5.Ünlü bir kadından her bahsedişinizde size kızar.
4.Sürekli kadın iş arkadaşlarınızla ilgili sizi sorgular.
3.Ailenizi bile kıskanır ve "Annenle neden o kadar uzun konuşuyordun?" gibi sorular sorar.
2."Sence hoş mu?" gibi sorular sorarak sizi tuzağa düşürmek ister ve ne cevap verirseniz verin sinirlenir.
1.Korkarsınız. Çok korkarsınız.

Eğer bu işaretlerin üçü veya daha fazlasını görüyorsanız, kız arkadaşınızın suistimaline katlanmanın buna değip değmeyeceğini düşünmenin zamanı gelmiş demektir. Belki de ayaklarınızı yere basmanın zamanı gelmiştir ve eğer size birazcık saygı göstermeyecekse iyiliğiniz için hayatından çıkacağınızı ona söyleyin.

Biraz Kıskançlık Sağlıklıdır

Ama kız arkadaşınızın azıcık kıskançlığı için gerçekten güzel bir ilişkiyi bitirmeyin. Tabii ki, çok fazla kıskançlık bir birlikteliği bozabilir ancak birazcık kıskançlığın da zararı yoktur; hatta sağlıklı bir ilişki için gerekli bile olabilir.

Dr. David Buss, The Dangerous Passion`ın yazarı der ki, "Kıskançlık çiftleri bir arada tutmak için güven kadar önemlidir."

Ve "... kıskançlık savunmanın ilk yolu olarak ihtiyata, son yolu olarak da şiddete sebep olarak bu boşluğu doldurmak için harekete geçer. Çelişki kıskançlığın aşkı korumak üzere harekete geçen bir duygunun ilişkiyi parçalara ayırabileceğidir.

Biraz kıskançlık ilişkileri zenginleştirebilir, tutkuyu ve aşkı alevlendirir ve çiftlerin birbirlerine olan bağlılığını güçlendirir. Bu yüzden, partneriniz biraz kıskançlık gösterirse telaş etmeyin. Bunalmış, baskı altında hissetmediğiniz veya son derece dikkatli davranmayı sevdiğiniz sürece endişelenmenize gerek yoktur.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: