KIVANÇ ÇEKİLSİN ÖNÜMDEN

‘Bir İstanbul Masalı’nda oynarken tanıştı kadın hayranlarıyla. Sonra birden, hem de 29 yaşında evlenip, çoluk çocuğa karıştı. Halinden memnun ama yine de “Eskiden genç kızların sevgilisiydim” diye hayıflanmaktan geri durmuyor

Magazin

KIVANÇ ÇEKİLSİN ÖNÜMDEN Güven oynadığı ‘Yahşi Batı’yı, oyunculuğuna yapılan eleştirileri, evliliğini, oğlu Ali’yi ve ayakkabıcılığı anlattı.

‘Canım Ailem’ dizisi birkaç haftadır yayınlanmıyor. Dizi bitti mi?
Gününün değişme ihtimali var. Ayrıca ocak ayında reklam gelirlerinden dolayı birkaç hafta ara verildi. İki haftadır stok çalışıyoruz. Bitmesi söz konusu değil. Bu hafta yayına gireriz.

Uğur Yücel’in ‘Ejder Kapanı’ filminin çalışmalarıyla ilgili çekimlerin durdurulduğu söyleniyor.
Onunla ilgili bir problem yok. Bu aralar çok yoğundu ama çekimleri etkilemedi. Yayın olmadığı için motivasyonumuz biraz düştü ama ilerleyen bölümlerde büyük sürprizler var.

Seyhan’la evlendiniz ve ufak ufak aldatma sinyalleri veriyorsunuz.
Senaristlerin kaleminin ucunda. Bir hareketle beni yakabilirler. Ekmek parası mecburen aldatacağım.

Siz aldatır mısınız?
Bir evlilik yaptıysanız mutlu ve huzurluysanız bunun mesele olarak gündeme gelmesi söz konusu olamaz. Aldatma insanın doğasında var olan ama olmaması gereken bir şey. Aile hayatını tercih etme sebebim de bu süslü ve karışık dünyadan uzak durmak. Böyle keyfim iyi.

Bir erkek neden aldatır?
Kendisiyle ilgili. Erkek ya da kadın olarak algılamamak gerekir. Birini çok seversiniz ama başka biriyle beraber olursunuz. İnsanın başına her türlü şey gelebilir. Aşık olabilirsiniz, birini isteyebilirsiniz. Bir sürü sebebi olabilir ya da hiçbir sebep olmadan birbirlerini aldatabilir insanlar.

Şöhretli genç bir oyuncu olarak, gününüzü gün etmek yerine aile kurmayı tercih ettiniz.
Evlenip, yuva kurmak, çocuk sahibi olmak dünyanın en zor şeylerinden biri. Ama iyisi denk geldiği zamanda ölmeden önce cenneti görmek gibi bir şey. Ben o defteri biraz erken kapattım. Yaşayabileceğim birçok şeyi yaşadığımı düşündüm. Bir sabah uyandım ve “Ben neredeyim?” sorusuyla karşılaştım. Vücudun, isteklerin bir süre sonra “Nereye kadar”diyor. Ömrümün sonuna kadar günümü gün edemezdim. Evlenip bir yuvam olsun istedim.

Eşiniz Türkan Hanım hamile kaldığı için evlendiğiniz söylendi. Hamile olmasaydı evlilik yine de olacak mıydı?
İki insan birbirini seviyor ve beraber yaşıyorlarsa evlilik çok şart değil. Evlilik denen müessesenin çocuk sahibi olmayacaksanız çok manası olduğunu düşünmüyorum. Biz zaten beraber yaşıyorduk ve çocuk sahibi olacağımızı anladığımız zaman da “Aile olalım” dedik. Yoksa evlenmek istemiyorduk, çocuk oldu “Hadi evlenelim” demedik.

Kaç yaşında baba oldunuz?
29 yaşında baba oldum. Keşke daha erken olsaymışım. Bir erkek baba olmadan ölmemeli, eğer istiyorsa.

Ali’den sonra hayatınızda neler değişti?
Oyuncuların egosantrik insanlar olduğunu düşünüyorum. Çocuk sahibi olduktan sonra egonuzu törpüleyen başka bir şey olduğuna tanıklık etmedim. Siz bitiyorsunuz, O başlıyor. Bir kadına “Senin için ölürüm” dersiniz. Onlar büyük yalanmış. Evet, oğlum için hiç düşünmeden ölürüm. Ali benim hayattaki duruşumu çok etkiledi. Bir film çekiyorsunuz “Yahşi Batı’.” Ali bunu seyredecek diye düşündüğünüz zaman içiniz mutlulukla kaplanıyor. Bambaşka bir merhamet duygusu yerleşiyor içinize. Daha duyarlı oluyorsunuz.

‘Yahşi Batı’ western tarzında ve Türkiye’de bir ilk. Çekimlerde neler yaşandı?
Şımarık çocukluk yapıyoruz galiba. İtici ve tuhaf anlaşılabilir ama bayağı mahallede kovboyculuk oynuyormuşuz hissi vardı. Elimize silahları alıp, kovboy çizmeleri giyip, atın üstüne binmek 35 yaşında çok enteresan bir deneyimdi.

At binerken zorluk yaşadınız mı?
Bana “Bir daha ata biner misiniz?” derseniz binmem.

Sizin için “Ne zaman Cem Yılmaz filminde oynamayacak?” diye soruyorlar?
Biz bundan hoşlanıyoruz. Tim Burton ve Johnny Depp yıllardır beraber çalışıyorlar. Biz keyif alıyoruz ve yaptığımız işlerden haz duyuyoruz. Eminim iki üç film daha çekeceğiz Cem’le.

Kıskançlık mı söz konusu?
Bilmiyorum ki. Birisi “Cem artık sırtındaki kamburdan kurtul” demiş benimle ilgili. Sanki benim Ortaköy’de tezgahım var, arkadaşım olduğu için beni filminde oynatıyormuş gibi yazmış. Bu eleştirmek değil, hakarete varıyor.

Cem Yılmaz sette sert midir?
Set ciddi bir yerdir. Orada işimizi yapıyoruz. Sinema seti hafife alıp, eğlenerek yapılacak bir iş değil. Despot kıvam içerisinde de çekilmedi tabi. Cem herkese karşı aynı mesafede, aynı samimiyet ve içtenlikle durur. Ben çalışırken çok rahat ediyorum.

Yine her zamanki gibi eleştirilerden biri de bol küfürlü olduğu. Erkek filmi olduğu da söyleniyor?
Hiç katılmıyorum erkek filmi konusuna. Sokakta çocukların yaptığı bir mahalle maçını seyredin. Kulak misafiri olun ve küfürleri duyun. Filmde az küfür olduğunu bile düşünüyorum. Birilerini güldürmek için küfür edilmiyor filmde. Bazı ünlemler vardır mesela askerde her cümlenin sonu onunla biter. Askerden döndüğümde normal konuşamadım, ünlem gibi sonuna bir küfür koyuyordum. O zaman askerliğe de yaş sınırlaması getirilsin.

Yahşi Batı’nın insanları güldürmediği konusuna ne diyeceksiniz?
Bir komedi filminde hiç gülmedik demek bana acımasız ve haince geliyor. Ben tarafsız bir gözle seyrettiğim zaman en az 10 yerinde kahkaha atıyorum. Bu da iyi bir skordur. Bir filme gidip birinci dakikadan 120’nci dakikaya kadar gülemezsiniz. Bir eleştirmen köşesinde “Filmi beğenmedim” diyebilir ama “Gitmeyin” diyemez.


HİÇBİR ZAMAN KENDİNİ BEĞENEN BİR ADAM OLMADIM

Ayakkabıcılık nasıl gidiyor, kriz sizi de vurmuş doğru mu?
Öyle bir demecim olmadı. Ama evet, işler geçen yıla göre daha düşük.

Oyunculuğa başladıktan sonra ayakkabıcılığı bırakmayı hiç düşünmediniz mi?
Oyunculuk yapmazsam, ailemi geçindirecek kadar para kazanabilirim.

Mağazaya gidince insanlarla iç içe olmak sizi rahatlatıyor mu?
Ayakkabıcılık ilişkilerinizi güçlendirir. En önemlisi kadınları tanırsınız.

Kadınlarla uğraşmak zor değil mi?
Hem de çok zor. Bazıları “Allah’tan ayakkabı alacak, arsa alsa ne yapar” der. Birine beddua edecekseniz “Allah seni kadın ayakkabıcısı yapsın” lafı vardır. Ayakkabıcılarda peygamber sabrı vardır.

Çok kilo vermişsiniz. Nasıl başardınız?
1,5 yılda 20 kilo verdim. Belki yazın romantik komedi bir film çekeceğiz, ona hazırlanıyorum. Eskiden genç kızların sevgilisiydim. Tekrar listelere girmek istiyorum. Kıvanç Tatlıtuğ çekilsin önümden (Gülüyor).

Artık orta yaşlı kadınların sevgilisi oldunuz.
Kazık kadar oldum ‘Genç kızların sevgilisi’ durumu çok komik oluyor. Yaşlandım artık. Açıkçası bu durum beni hiç cezbetmedi. Hiçbir zaman kendini beğenen bir adam olmadığımdan dolayı, dergilere çıplak poz vermedim. O mesele de kendiliğinden kapandı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: