Kıyı Emniyeti: Ölenlerden 10'u çocuk 4'ü kadın

İstanbul'daki tekne faciasıyla ilgili 2 kişi tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ise Rumeli Feneri açıklarında batan tekneyle ilgili yeni açıklama yaptı. Açıklama şu şekilde:

Yaşam

Kıyı Emniyeti: Ölenlerden 10'u çocuk 4'ü kadın "03.11.2014 tarih, saat 02:51'de Sahil Güvenlik'ten Riva açıklarında bir mülteci teknesinin battığı ihbarı alınması üzerine, kuruluşumuza ait hızlı tahlisiye botları olay mahalline sevk edilmiştir. Anılan bölgede yapılan arama kurtarma çalışmalarında herhangi bir bulguya rastlanmaması üzerine tahlisiye botumuz istasyona geri dönmüştür"

10 ÇOCUK ÖLDÜ

"Sabah 07:55’te Rumeli Feneri’nin 3 mil açıklarında denizde insanlar bulunduğuna dair bölgedeki balıkçılardan gelen yeni bir ihbar üzerine, KIYEM 3 ve Kıyı Emniyeti 3 hızlı tahlisiye botları olay mahalline sevk edilerek arama kurtarma çalışmalarına tekrar başlanmıştır.

Torun isimli teknede Türk Kaptan dahil Afganistan uyruklu toplam 43 kişi bulunduğu ve bunlardan 24 kişinin cesedine (10 çocuk, 10 erkek ve 4 kadın) ulaşılmış, 6 kişi (erkek) ise sağ olarak kurtarılmıştır"
"24 SAAT KESİNTİSİZ OLARAK DEVAM EDİLMEKTE"

"Sahil Güvenlik koordinesinde denizden arama kurtarma çalışmalarına 24 saat kesintisiz olarak devam edilmekte olup; ilave olarak Rumeli ve Anadolu yakasında da kuruluşumuza ait iki ayrı kara tahlisiye ekibince gündüz sahil taramasına devam edilmektedir"

2 KİŞİYE TUTUKLAMA İSTEMİ
İstanbul'da 24 kişinin hayatını kaybettiği tekne faciasıyla ilgili gözaltına alınan 2 kişi, tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: