Kızıl saç cazibesi cep yakar!

Özellikle teni daha beyaz kadınların seçimi olan kızıl saç tutkusu, her daim cep ve yürek yakan cesur bir seçim olmuştur. Çekiciliğin, farklı görünmenin ve modası geçmemesinin de etkisi ile hep tercih edilebilen bir renktir alev misali saçlar.

Kadın

Kızıl saç cazibesi cep yakar! Tutkunun ve aşkın rengi kırmızı, saçlarda kullanıldığında kadınların güzelliğini arttırdığı muhakkak ancak bunun bedeli kullanıcısına hep ağır oldu. Gerek faturası, gerek bakımı yönünden bir bebek gibi ilgi ve özveri isteyen bu saç rengi, ne kadar cazibeli bir görüntü sergilese de külfeti zorludur. Boyandığı anda pırıl pırıl parlayan o şahane saçlar, ilk günlerinde alev gibi görünse de genellikle haftası biter bitmez akarak yerini garip bir turuncumsu renge bırakırlar. Kullananlar bu kaçınılmaz sürecin bir süre istikrarla üzerine gitseler de sonunda hep yenilirler. Ayda en az bir kez kuaförünüzü ziyaret etmenizi gerektiren işte bu zorlu ama tutkulu rengi, biraz daha uzun kullanabilmeniz için dikkat edebileceğiniz birkaç püf noktaları.

*Mutlaka bu saç rengini koruyabilen şampuanlar tercih etmeniz ve aynı zamanda renk koruyabilen spreylerden kullanmanız…

*Deniz ve havuz sularından korunmak…

*Güvendiğiniz markaların ya da araştırarak evde kendiniz hazırladığınız saç maskeleri uygulamak…

*Kına içerikli şampuanları da seçtiğinizde bu saçları daha uzun kullanabilirsiniz.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: