KOÇYİĞİT: 'GENÇLER GELECEĞİMİZ'

Kadir İnanır;”Sizi bölmek isteyenlere prim vermeyin!”

Magazin

KOÇYİĞİT: 'GENÇLER GELECEĞİMİZ' İstanbul Aydın Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen "Moda ve Türk Sineması" konulu panele katılan Türk sinemasının duayeni Kadir İnanır yaptığı konuşmada;"Hiçbir siyasetçiden hiçbir şey beklemiyorum. Benim tüm beklentim sizsiniz. Sizi birbirinize düşürmek için hareketler başladı. Buna çok dikkat edin. Sizi bölmek isteyenlere prim vermeyin. Bunları yok sayın! Geleceğimiz sizsiniz!" dedi.

İstanbul Aydın Üniversitesi, 04 Nisan 2008 tarihinde Hülya Koçyiğit, Kadir İnanır, Göksel Arsoy ve Faruk Saraç'ın konuşmacı olarak katıldığı "Moda ve Türk Sineması" konulu panele ev sahipliği yaptı. İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın'ın açılış konuşması ile başlayan panelin moderatörlüğünü ise TRT eski haber spikeri Orhan Ertanhan yaptı.

Panelin ilk konuşmasını gerçekleştiren Türk Sinemasının "Altın Çocuğu" Göksel Arsoy, Türk Sineması'nın dününü ve bugününü değerlendirdi. Türk Sineması'nın 1914 yılında Ayestafanos'un yıkımının çekildiği belgesel ile başladığını belirten Arsoy;"I. Dünya Savaşı sonrasında Cumhuriyet döneminde Muhsin Ertuğrul film çekmeye başladı. Türk Sineması en güzel dönemini 1960-1970 yılları arasında yaşadı. Ben de ilk filmimi 1958 yılında çektim. Ve sonrasında Belgin Doruk ile başrolü paylaştığım "Samanyolu" filmi ile ünlendim" dedi.

"Susuz Yaz" filmi ile üne kavuşan ve Türk Sineması'nın "Dört Yoncası"ndan biri olan Hülya Koçyiğit ise "İşin başı eğitim. Ben de küçük yaştan itibaren seçimimi bu yönde yapmıştım. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda tiyatro eğitimi aldım. Siz de bu ülkenin şanslı gençlerindensiniz, sizler geleceğimizsiniz" diye konuştu.

Türkiye'nin önde gelen erkek modacısı Faruk Saraç ise yaptığı konuşmada gençlere seslenerek; "Ne iş yaparsanız yapın insan işini sevdiği zaman başaramayacağı hiçbir şey yoktur!"dedi. Meslek okullarının önemine değinen Faruk Saraç; "Meslek okullarını ne kadar çok açarsak bizim için o kadar faydalı olacaktır. Eğitim ile birlikte meslek öğrenmek bence daha önemli. Hatta ben de bir meslek okulu açarak hibe etmek isterim" dedi. Türkiye'de moda ve tekstil sektörünü de değerlendiren Saraç; "Benim ülkeme hırsız girdi. Bu da Çin! Çok taklit markası var. Denizli vb. gibi önde gelen tekstil şehirlerinde tezgahlar boşaldı" dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: