'KOLAY DEPREYONA GİRİYORUM'

Teoman, sayfaları süsleyen ilginç fotoğraflarıyla da dikkat çekti. Özel teknikler yardımıyla kendi kendisinin yakasına yapışmış gibi gösterilen ünlü rock'çı, 'Depresyona çok çabuk giriyorum. Majör depresyondan yeni çıktım mesela. Mevsimlere de bağlı depresyonlarım, o nedenle kış aylarını artık İstanbul'da geçirmek istemiyorum' dedi.

Magazin

'KOLAY DEPREYONA GİRİYORUM' Neden bu kadar üstünüze geliyorlar?

-Galiba kolay hedefim ben. Bugün alkol etiketi neden herkes içerken benim üstüme yapıştı diye düşününce, Beyoğlu'nda eskiden beri alıştığımız gibi bira içerek görülen ilk ünlü oldum diye diyorum herhalde. İlginç geldi insanlara.

Vatandaş Teoman ile şöhret Teoman kavga ediyor mu kendi aralarında?

-Şimdi manzaralı güzel bir evim var Cihangir'de. Yıllardır camdan gördüğüm vapurlara binemiyorum, çünkü rahat olmayacağım. Cannes Film Festivali'ne gittiğimde halk plajına da gittim. Yanımda arkadaşlarım vardı, şortumla denize girdim, çıktım betona yattım. Yanıma da bir meyve suyu aldım. Kimse bana bakmıyordu. O hissi çok ama çok özlemişim.

Sizi en çok etkileyen olay neydi?

-İnsanı en çok etkileyen şeyler küçüklükte olan şeylerdir. Ben babamın ölümü diyemeyeceğim ama onun hayatıma yansımasından çok etkilendim. O hüznü sevmezdim. Yani ben de hüzünlenirdim. Babamın olmadığını söylediğimde insanların hüzünlü bakışlarına maruz kalmayı sevmezdim. Saklardım da zaten. Baba figürü ile ilgili bir konu açıldığında hemen kaçardım oradan.

Aile babası olma fikri nasıl geliyor? Çoluk çocuk sesleri ve elbette evlilik... Korkuyor musunuz hálá?

-Çocuk kesinlikle istiyorum. Evlilikten ise artık korkmuyorum. Hatta bir süredir düşünüyorum. Sevgililik, evlilikten daha zor galiba. Evliliğin belirgin kuralları var, ne yapman gerektiğini biliyorsun. Sevgililik o kadar belirsiz ve öyle kendine has bir dinamiği var ki, artık sevgililikten daha çok korkar oldum. Evlilik daha yakın geliyor artık.

Nasıl bir eş olursunuz? Evliliğe inanıyor musunuz?

-Hayır, pek inanmıyorum sanırım ama evlenirsem evlilik kurumunun gerektirdiği kurallara uymaya çalışırım diye düşünüyorum. Tamamını yapamam belki ama daha ortasını bulabilirim. Sevgililikte yapamadım.


İçinizdeki çocuk yaşadıklarınızdan ne kadar etkilendi?

-Bir süre havaya girdiğimi kabul edebilirim. İşlevsel olduğu için kabullenmiştim bu havayı. Artık barlara girerken dam sorulmuyordu, sırada bekletilmiyordum. Arabam yoktu, zaten araba kullanmayı da sevmiyordum, şimdi şoförüm var... Bunlar gibi avantajları var. Veya bugün noter evime geldi, benden bir imza aldı gitti. Bankaya gitmiyorum, herhangi bir kuyrukta beklemiyorum. Bunlar değişimler. İçimdeki çocuğu korudum sanıyorum. Pek bir şey gitmedi benden. İlk albümümü 29 yaşında çıkarmış olmamın da etkisi olabilir. Paradan anlamazdım, hálá anlamıyorum. Funda, menajerim, bana harçlık veriyor, çıkıyorum, bütün paramı bitirip, dönerciden 20 YTL borç alıp eve dönüyorum. Hemen hemen aynı şekilde yaşıyorum.

Ruh sağlığınızı korumak için ne yapıyorsunuz? Yoga, meditasyon?

-Mümkün olduğunca beni sinirlendirecek şeylerden kaçıyorum. Dönem dönem yan destek alıyorum. Depresyona çok çabuk giriyorum. Minör depresyonlarım senede iki kere oluyor, majör depresyonlarım beş senede bir. Üçüncü majör depresyonumdaydım, çıktım. Şimdi keyifli bir dönem başlar benim için. Ardından sonbahara doğru minör depresyonum başlar. Yogaya inanıyorum sanırım artık. İnsanın kendisiyle baş başa kalması fikrine sıcak bakıyorum.

Öyle bir noktada duruyorsununuz ki, hayatınızda şu an sizi gerçekten ne mutlu eder diye düşünüyorum...

-Olgunlaştığımı hissediyorum. Eskiden hırslı bir adamdım. Ne istediğimi bilmeden hırslıydım üstelik. Şimdi, yine ne istediğimi bilmiyorum ama hırssızım. Sadece diyorum ki, güzel, anlık, hoş projelerde yer alayım, mümkün olduğunca sevdiğim insanlarla çalışayım, onlara vakit ayırayım. Dünyanın en muhteşem aktörü, en ödüllü art direktörü ile çalışmama gerek yok. Sevdiğim insanlar olsun etrafımda yeter.
Hürriyet
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: