KORSANLA MÜCADELE İÇİN BİRARAYA GELDİLER!

T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TÜRSAK Vakfı’nın işbirliği ile “Korsanla Mücadele ve Telif Hakları” teması ile başlayan “İstanbul Liselerarası Kısa Film Yarışması” için start verildi.

Magazin

KORSANLA MÜCADELE İÇİN BİRARAYA GELDİLER! Sanat eserlerinin üretilmesi kadar, üretildikten sonra eser sahiplerinin haklarının korunmasının da önemli olduğunu vurgulamak için düzenlenen “İstanbul Liselerarası Kısa Film Yarışması” geri sayım başladı. Hem gençleri sinema alanında üretmeye teşvik etmek hem de konuyla ilgili olarak kamu bilinci arttırmanın hedeflendiği yarışma için birbirinden ünlü birçok isim bir araya geldi.

Bu önemli yarışmanın jürisinde; Berrak Tüzünataç, Cansel Elçin, Engin Altan Düzyatan, Güven Kıraç, Hazal Kaya, Meltem Cumbul, Rıza Kocaoğlu, Zafer Algöz gibi oyuncuların yanı sıra yönetmen Abdullah Oğuz ve yönetmen Reis Çelik, Avrupa Birliği Bakanlığı Tek Pazar ve Rekabet Başkanı Lale Çelik, Telif Hakları Genel Müdür Yardımcısı İrfan Önal, Milli Eğitim Müdürlüğü Orta Öğretim Müdür Yrd. Saadettin Pircioğlu, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğr. Üyesi Prof.Dr Zahir Avşar ve Türsak Vakfı Başkanı Engin Yiğitgil gibi alanlarında başarılı bir çok isim yer alıyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: