KÖŞK YÜZÜNDEN HÜLYA AVŞAR’A ŞOK CEZA

Hülya Avşar, İstanbul Sarıyer'deki köşkün dört davasından ikisini kaybetti.

Magazin

KÖŞK YÜZÜNDEN HÜLYA AVŞAR’A ŞOK CEZA İstanbul Sarıyer'deki köşkü nedeniyle yıllardır mahkemelik olan ve hakkındaki dört davadan ikisini kaybeden, birinden delil yetersizliğinden beraat eden Hülya Avşar'a bilirkişiden kötü haber geldi. Emekli komşusunun “İşgal ettiği için arazimi kullanamıyorum” şikâyeti üzerine mahkemenin atadığı bilirkişi, sanatçının sokağın bir kısmını kapatarak bahçesine kattığını tespit etti.

Bilirkişi raporunda, Avşar'ın arazisine girişini engellediği iddia edilen 74 yaşındaki komşusuna ödemesi gereken “işgaliye bedeli” de 12 bin 295 TL olarak hesaplandı. Ünlü sanatçı Hülya Avşar'ı, artık kiraya verdiği köşkü nedeniyle mahkemelik eden süreç 2002'de başladı.

Nazmi Karbuz, savcılığa verdiği dilekçesinde sanatçının, köşke giden yollara duvar örerek arazisine tecavüz ettiğini ve bu arsa içinde kalan 50 yaşını geçmiş meyve ağaçlarını havuz yaptırmak için kestirdiği iddiasıyla savcılığa başvurmuş ve 4 ayrı dava açtırmıştı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: