KÖTÜ SONUÇLANAN 14 GİRİŞİM!

Magazin

KÖTÜ SONUÇLANAN 14 GİRİŞİM! Hayatınızda birkez olsun yaptığınız ya da yapacağınız bu girişimlerin sonu pekte iyi olmayabilir. İşte o liste.

14-Emekli babanın "kendi işini kendin yap" teorisi

İşsiz bir yasamın getirdiği iç sıkıntısıyla uğraş arayışında olan baban "ışığı" görür. Birkaç çarpma ve kırma seslerinden sonra evin yapı iskelesine döndüğünü farkedersin: Gidip gelen elektrik, banyo penceresinin olması gerektiği yerde karşına çıkan muşamba... Ve işte tüm heves, ilgi biter; sevgili baban eskisi gibi televizyondaki futbol maçını seyre koyulur.

13-İkea ziyaretleri

Ziyaret nedeni: İki adet ampul. Ziyaret sonucu: Altı lamba, dört bardak altlığı, üç içice geçen kase, yemek seti, bir gardırop, dört ayna, bir paket dondurulmuş köfte...

12-Büyümek

Haşarı zamanlarında yaptığın kötülükler listesinde ölmekte olan babaannene eşek şakası yapmak, komşunun köpeğine gazete yedirmek, yaşıtlarını merdivenlerden, havuz kenarından ve daha nice yüksek sayılabilecek yerlerden itmek vardı. Birkaç yıl sonrasındaysa arsız muhabbetler, içilen ilk sigaralar, kızlar giriyor devreye... Şimdi? Değişen pek bir şey yok; yine arsız muhabbetler ve kadınlar... Eh artık seni bir bar paklar!

11-Doğruluk mu cesaret mi?


Eee, birine parasıyla oral seks mi yaptırsam yoksa son birkaç yılımı beni asla sevmeyeceğini bildiğim bir kıza CD hazırlamakla geçiren iktidarsız bir bakir olduğumu mu itiraf etsem? iki ucu pis bir değnek!

10-Bir sonraki istasyona kadar tuvaletini tutmak


Ve işte bir insanın yoldayken başına gelebilecek en aksi durumlardan biri; işaretler ve duraklar geçer lakin dakikalar geçmek bilmez, hedefe bir türlü ulaşılamaz, idrar kesesi siştikçe olmayacak şeylerin bile hesabı yapılmaya başlanır: yol kenarındaki çalılıklar dışarda kaldığına göre son çare arka koltukta bırakılmış su şişesi.

9-Pazar yemeğini "bizzat" hazırlama önerisi

Başka bir deyişle bir tür gıda zehirlenmesi. Evet, kabul etmesi zor; halbuki zaten ölmüş olan bir tavuğu bozuk mikrodalgada yeterince ısıtamama başarısızlığını göstermeden evvel bu fikir kulağa ne kadar da kolay geliyordu. Kız arkadaşının senin bu içler acısı durumunu gözleri yuvasından fırlamış bir şekilde izlemesini belirtmeye gerek yok herhalde.

8-Sarhoş bir kadına neden ağladığını sormak

Tabii ki bunun üstesinden gelirsin. Ne de olsa duygusal mevzularda üstüne yok; ne deniyordu buna? Empati! Silahı ince topuklu ayakkabıları olan ve zaten psikolojik olarak oldukça hassas ve kırılgan durumda bulunan bir hatunun içindeki öfke ateşini körüklemek... Evet, senin empatiden anladığın bu olsa gerek!

7-Patronun seni çok kısa bir şey için odasına çağırması

İşaretleri takip et. Yüzünde kararlı ve işkolik bir ifade; gözlerini kısmış, yaka kartını okumaya çalışıyor; sen daha isminin hala bilinmediğine hayıflanırken o da ne?! Elinde bir tomar kağıt, bir düzine dosya. Saf dostum! Yoksa izin için mi çağrıldığını sanmıştın?

6-Lise buluşmaları harika

Bir zamanlar seni aşağılayan o yağ tulumunu, hazırlıktayken sülük gibi yakana yapışıyordu. Ama şimdi senin aldığın maaşın dört katını kazanıyor, Ya okulun en popüler kızı... Modası geçmekte olan facebook buluşmalarını unutma zamanı geldi artık.

5-Donmuş eti radyatörde çözdürme uğraşı

"Endişelenmeyin beyler. Her şey yolunda. Şimdi ısı ayarını 30 dereceye getirip yarım saat bekledikten sonra gözlerinizi muhteşem yemekten alamayacaksınız. Sadece biraz sabır." Eyvah eyvah!

4-Gece 02.00'den sonra gönderilen SMS'ler

"Ay ben bu adamın ne yazmak istediğini anlayamadım. Ne diyor bak: 'Of yvrm, bu GECE sni bn yfskjjkm...?'"

3-"Irkçı değilim ama..."


... tam da size ve dinleyicilerinize böyle bir izlenim verecek bir şey söylemek üzereydim sevgili profesör.

2-Ofis ilişkileri

Başta her şey çok iyiydi. Gözlerle flört, öpücüklü e-poştalar, sürekli ereksiyon halinde olup bunun etki alanındaki "gerçek" bir kadından kaynaklandığını bilmek... Peki ya şimdi? Görmezden gelmeler, buz gibi bir soğukluk, sessizlikler... Hatunun hemcinsleriyle ofisin mutfağında gerçekleştirdiği gözü yaşlı muhabbetler... imalı bir şekilde toplu intihar tehditleri, gittikçe artan erkek düşmanlığı ve tüm bunlar olup biterken hayatın boyunca asla ve asla gerçekten seksi bir hatunla bir ilişki yürütemeyeceğinin kafana dank etmesi.

1-Altın gooolll!!!

Belki bu sefer kaleyi görür abi! Hadi oğlum, hadi oğlum! Ya yapma ya...!
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: