'KOVDUK FENA MI OLDU!'

Müjdat Gezen, okulundan kovulduktan sonra şöhrete ulaşan öğrencileriyle ilgili ilk kez konuştu...

Magazin

'KOVDUK FENA MI OLDU!' 'Disiplinsiz oldukları için okuldan uzaklaştırıldılar. İyi de oldu, hepsi hırslanıp kendilerini ispatladı'

Özge Özberk ve Evrim Akın’dan sonra Mine Tugay’ın da Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden kovulduktan sonra ödüller kazanması üzerine gözler, Gezen’e çevrildi. Tiyatro’nun duayeni Müjdat Gezen, okulundan kovulan öğrencileriyle ilgili ilk kez konuştu:

“Bu çocukların hepsi bizim deneme sınıfımızdaydı. Biz onları yetenekli oldukları için bu sınıfa aldık. Onların tek sorunu disiplinle ilgiliydi. Bizim okulumuz ücretsiz bir okul. Kimseden para pul almıyoruz. Bunun karşılığında da öğrencilerden bizim disiplin kurallarımıza uymalarını bekliyoruz. Derslere gelmedikleri, devamsızlıklar yapmaya başladıkları zaman da okulla ilişiklerini kesiyoruz. Bu öğrencilerinde öyle oldu. Ama görüyorum ki bu kararımız onları hırslandırmış.

Ders aldılar!

Fena mı olmuş hepsi daha iyi okullardan mezun olmuş. Bu isimler artık oyunculuğun ciddiyetle yapılması gerektiğini öğrendi. Biz bu öğrencileri 20 kişilik jüri ile seçtik. Bu jürinin içinde Göksel Kortay ve rahmetli Savaş Dinçel de vardı. Benim 30 yıllık hocalık hayatımda ben de yanılabilirim.

Oyunculukta en önemli birinci şey yetenek, ikinci eğitim, üçüncü disiplindir. Çok yeteneklisindir ama disiplininin yoksa bunun hiçbir faydası yoktur. Mesela bizim okulda çok yetenekli bir çocuğun da disiplinsizliğinden dolayı okulla ilişiğini kestik. Devamsızlıktan dolayı sınıfta kaldı. Bu çocuğun adı Diren Polatoğulları. Bu yıl iki tane ödül aldı.”
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: