Köyceğiz'de sinema festivali!

Muğla'nın şirin ilçesi Köyceğiz'de hafta sonu film festivali vardı.

Kültür-Sanat

Köyceğiz'de sinema festivali! TRT'nin başarılı yönetmenlerinden Taha Feyizli’nin himayesinde “11. Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali ” 25-28 Ağustos 2017 tarihleri arasında büyük bir coşku ile geçti.

Festivalin sloganı "Olan bitene seyirci kalmayın, sinema seyircisi olun" idi.


T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, TRT, Köyceğiz Belediyesi ve Kültürler Arası İşbirliği ve Diyalog Derneği tarafından gerçekleşen festival de halk son dönem Türk Sinemasının seçkin örneklerini izleme imkanını buldu. Annemin Yarası, Görümce, Olanlar Oldu, Tatlım Tatlım, Sen Benim Herşeyimsin, Sonsuz Aşk ve Bordo Bereliler filmleri Köyceğiz ve yakın çevre halkı tarafından keyif ile izlendi.

Festivalde Yaşam Boyu Başarı Ödüllerini yönetmen Nesli Çölgeşen, oyuncular Suna Yıldızoğlu, Cihat Tamer ve Bulut Aras aldılar.


Açılış geccesinde son dönemin başarılı Keman sanatçılarından Ceren Aksan kemanı Köyceğiz halkını mest etti.
Festivalin konukları arasında Sinema Sanatçıları Gökhan Mumcu, Mert Fırat ve Açelya Elmas yanında Frankfurt Türk Filmleri Başkanı Hüseyin Sıtkı ve Koordinatörü Serap Gedik de vardı.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: