KOZA DAVETİYE KANALTÜRK'Ü ALDI

Kanaltürk, medyada Bugün Gazetesi ile faaliyet gösteren Koza Davetiye'ye satıldı. Böylece Kanaltürk’ün yeni sahibi Hamdi Akın İpek oldu.

Magazin

KOZA DAVETİYE KANALTÜRK'Ü ALDI Bugün Gazetesi'nin de bağlı olduğu Koza-İpek Yayıncılığın sahibi H. Akın İpek bu sabah imzaların atılmasının ardından Kanaltürk televizyonunu da grubunun bünyesine kattı.

Konu ile ilgili açıklama Koza Davetiye tarafından İMKB'ye de duyuruldu. Açıklamada, ''Şirketimiz Koza Davetiye'nin yüzde 99.04 hissesine sahip bağlı ortaklığı ATP İnşaat ve Ticaret A.Ş, Kanaltürk'ün ana hakim ortağı olan Yaşam Televizyon Yayın Hizmetleri'nin yüzde 99.99 hisselerini satın almıştır' ifadesi kullanıldı.

Koza İpek Holding, medya dünyasına 2005 yılında Bugün Gazetesi'ni satın alarak atılmıştı.

1948 yılında Ali İpek tarafından kurulan Koza Davetiye, davetiye, tebrik, duyuru kartları kartvizit, kartpostal, bloknot, takvim, ajanda, defter vb ürünlerin imalatı ve yurtiçi, yurtdışı satışı konularında faaliyet gösteriyor.

Öte yandan Koza Davetiye ve Koza-İpek Holding, 3 sene önce Normandy Madencilik A.Ş.nin bütün hisselerini Newmont Mining Corporation Şirketi'nden satın alarak madencilik işine de girmişti.

İşte Borsa'ya gönderilen yazı:

'Şirketimiz Koza Davetiye Mağaza İşletmeleri A.Ş.nin %99,04 hissesine sahip bağlı ortaklığı ATP inşaat ve Ticaret AŞ. ana iştigal konusu `Kanaltürk tv, Kanaltürk radyo ve www.kanalturk.com.tr sitesinin, yayıncılığı ve iletimi ile ilgili bu medya varlıklarının her turlu lisans, marka ve fikri mülkiyet haklarına sahip bulunan ve diğer şirketlerinde ana hakim ortağı olan Yaşam Televizyon Yayın Hizmetleri A.Ş.`nin %99,99 hisselerini satın almıştır'

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: