Kozmetiksiz güzelliği keşfedin!

Sağlıklı bir cilde, hiç para harcamadan sahip olabilmek için tavsiyelerimize göz atın..

Kadın

Kozmetiksiz güzelliği keşfedin! Genç kız gibi güzel ve sağlık bir cilde sahip olmak için illa pahalı kozmetikler kullanmak ve estetikçi yolunu tutmanız gerekmiyor!

Son yıllarda hızla gelişen kozmetik sektörü, güzel ve genç kalmak isteyen kadın ve erkeklerin imdadına yetişiyor. Ancak kozmetiğe ayrılan bütçe de gün geçtikçe artıyor. Fakat bakım ürünlerine bir servet harcamadan da istediğiniz ipeksi güzellikteki cilde kavuşmanız mümkün!

Stresten uzak durun, cildinizi koruyun
Mutluluk, her zaman insana çekicilik ve ışıltı kazandırıyor. Gülümsemeyi, kahkaha atacak olayları yakalamayı bilmek, hayatın olumlu yanlarını görmeyi başarmak, dostlarla ve sevdiklerimizle birlikte olmak stresi azaltıyor. Çünkü, stres, bize cildimizde kırışıklık, gri-sarı bir renk olarak geri dönüyor.

Sağlıklı beslenmeye özen gösterin
Doğru beslenme tarzı ve yaşam biçimi cilt için makyajdan çok daha gerekli. Çevre kirleticilerinin oluşturduğu serbest radikalleri ortadan kaldırmaya yarayan antioksidanlar, en çok kırmızı, yeşil ve turuncu renkli meyve ve sebzelerde bulunuyor. Bunların kızartılmadan ya da aşırı haşlanmadan tüketilmesi, cildin canlı ve parlak görünmesini sağlıyor.

Günde sekiz saat uyuyun
Günde en az sekiz saat ve derin uyku cilt güzelliğiniz için son derece önemli. Cilt, uyku sırasında kendini tamir ediyor, yapılanmasını düzenliyor ve yenileniyor. Kişinin uyku kalitesinin bozulması ise cilt güzelliğini olumsuz yönde etkiliyor.

Cildiniz egzersizle ışıldasın
Düzenli egzersiz yapılması; sağlıklı kan dolaşımı, açık damarlar ve iyi beslenen, toksik maddelerden arınmış bir cilt anlamına geliyor. Açık havada yapılan düzenli ve sürekli egzersiz, cilt renginizi güzelleştiriyor ve parlaklık kazandırıyor.

Ayda bir kese yaptırın
Bol su içmek ve sudan her şekilde faydalanmak, cilt güzelliğinin altın anahtarı. Su, dolaşımı destekliyor ve alınan besinlerin özümsenmesini sağlıyor. SPA merkezlerinde, hamamlarda, termal tesislerde banyolar veya evinizde sudan faydalanmak cildi yeniliyor. Örneğin, ayda bir kese yapmak ciltteki ölü hücreleri uzaklaştırarak, daha parlak ve sağlıklı olmasını sağlıyor.

Sağlıklı bir cilt için, çok tatlı ve nişastalı besinlerden de kaçınmanız gerekiyor. Ekmek, bisküvi, kremalı pasta gibi besinler, vücutta insülin dengesini bozup cillteki kolajen liflerini dağınık hale getiriyor. Bu da cildin destek dokusunun gevşeyip sarkmasına neden oluyor. Tatlı gıdalar alerjik tepkimeleri de kolaylaştırıyor. Aşırı kahve ve alkol tüketilmesi ise cildin susuz kalmasına, kurumasına, gözaltı torbaları oluşmasına ve morarmalara neden oluyor.

Sigaranın cildinize zarar vermesine izin vermeyin
Sigaranın ve dumanının içerdiği toksik maddeler hem bağ dokusunun bozulmasına hem de cildin rengini kaybetmesine neden oluyor, kırışıklık ve leke oluşumunu hızlandırıyor. Sigara kullanmamak ve içilen ortamlardan uzak durmak da sağlıklı bir cilt için önem arz ediyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: