KRALI MİLYONLAR UĞURLAYACAK

Popun Kralı Michael Jackson anısına düzenlenecek veda töreni için on binlerce hayranı Los Angeles'a akın ediyor....

Magazin

KRALI MİLYONLAR UĞURLAYACAK ABD'nin Los Angeles kentindeki evinde 25 Haziran'da ölen Michael Jackson'ın Forest Lawn Mezarlığı'ndaki defin işleminin bugün yerel saatle 08.00'de (TSİ 16:00) , Staples Center'da düzenlenecek anma töreninden 2 saat kadar önce yapılacağı bildirildi.

Aileye yakın kaynaklar ise defin töreninin yalnızca aile yakınları ve dostlarının katılımıyla düzenleneceğini söylediler.

ÜCRETSİZ YAYINLANACAK
Jackson Ailesi'nin isteği üzerine tören, birçok ülkedeki televizyon kanallarında ve internette ücretsiz olarak yayınlanacak.Jackson için hazırlanan dev organizasyonu dünya genelinde 3.5 milyarı aşkın kişinin canlı takip edeceği tahmin ediliyor.

HAYRANLARI AKIN ETTİ
Bazıları için son yıllarını gözlerden uzak geçirmeyi tercih eden Jackson'ın ölümü çok fazla bir şey ifade etmese de, hayranları Michael Jackson'a veda töreninin düzenleneceği Staples Center'daki dev postere birkaç kelime yazabilmek için uzun kuyruklar oluşturuyor.

MİLYONLAR UĞURLAYACAK
Şimdiye kadar sadece John F. Kennedy'nin, Prenses Diana'nın ve Papa Jean Paul'un cenaze törenleri ile insanoğlunun aya ilk ayak basması milyonları aynı anda ekran karşısına bağlamıştı. Jackson için düzenlenecek törenin tüm televizyon kanallarında ve internette ücretsiz yayınlanacak oluşu, Michael Jackson'un da bu kervana katılacağının sinyallerini veriyor.

Jackson'ın ölümü öncesinde son provalarını yaptığı Staples Center'ın sahibi olan AEG şirketinin CEO'su Tim Leiweke bu konuda şu açıklamayı yaptı:"Ailesinin dileği, Michael'a tüm dünyadaki hayranlarının eşlik edebileceği bir tören ve ayin hazırlanması yönünde. Bu amaçla aile, törenin dünya çapındaki tüm ağlarda ücretsiz yayınlanması için birtakım düzenlemeler yaptı."

DEV EKRANDAN İZLENECEK
Anma töreni için Staples Center'a 700 bin kişinin gelmesi bekleniyor. Oysa 1997'de ölen Diana'nın cenaze törenine 250 bin kişi katılmıştı. 1977'de hayatını kaybeden rock'n roll'un babası Elvis Presley'i ise 75 bin seveni uğurlamıştı.

20 bin kişi kapasiteli salonda Jackson'ı son kez görmek isteyenler için 11 bin bilet ayrılmıştı. Biletlerin satışı yapılan internet sitesine 1.6 milyon kişi akın edince, organizatörler çekiliş yapma kararı aldı. Dün rasgele çekilişle belirlenen 8 bin 750 bilet sahibini buldu. Anma töreninde bu kişilere bileklik takılacak ve girişte kimlik kontrolü yapılacak. Meydanı doldurup salona giremeyen kalabalık içinse bölgeye dev ekranlar kurulup, töreni izlemeleri sağlanacak.

BİR BİLETİN FİYATI 100 BİN DOLAR
Çekiliş yoluyla dağıtılan 17 bin 500 davetiyenin bir bölümü tüm uyarılara rağmen internet açık artırma platformu eBay'de satışa çıkarıldı. Jackson'ı anma törenine saatler kala, tek bir bilet fiyatının 100 bin dolara kadar çıktı. Törene bedava bilet için pazar günü çekiliş yapılmış ve 8 bin 750 kişi iki kişilik davetiye kazanmıştı. Bu davetiyelerden birini kazanan ve kendisini internette "dleos" diye tanıtan bir kişi, anma törenine eşlik etmesi için eBay'de açık artırma başlattı.

TÜM SEFERLER DOLDU
Virgin Atlantic Havayolları ise, Amerika'nın Batı kıyısına düzenlenen seferlerin neredeyse tamamen dolu olduğu açıklamasını yaptı.

YETKİLİLER İZDİHAMDAN KORKUYOR
Veda töreninin detaylarıyla ilgili net açıklama yapılmazken, Los Angeles Vali Vekili Jan Perry, Jackon'un hayranlarını töreni evlerinden izlemeye çağırdı.

Perry, "Bu özel etkinlik için şehrimize gelen veya gelmeyi planlayan kişileri, tüm organizasyonu evlerinde rahatça izleme imkanını da göz önünde bulundurmaya çağırıyorum. Bu sıradışı insan için düzenlenen anma törenini en iyi şekilde evinizde izleyebilirsiniz. Üstelik bilete de ihtiyaç duymadan" diye konuştu.

ASIL NEDEN TEMMUZ SONUNDA AÇIKLANACAK
Michael Jackson'ın hayatını kaybettiği 25 Haziran tarihinden bu yana, gerek sanatçının ölüm nedeni, gerekse mirasının nasıl paylaşılacağı konuları gündemin üst sıralarından düşmedi.

Jackson'un geçirdiği kalp krizinin asıl nedeninin Temmuz ayı sonunda açıklanması bekleniyor. Polis hala, ünlü pop yıldızının evinde bulunan ilaçların kaynağını araştırıyor. Jackson'a reçete yazan en az beş doktor Los Angles polisi tarafından mercek altına alındı.

DOKTORUNDAN AÇIKLAMA
Michael Jackson'un özel doktoru Conrad Murray'in avukatı, magazin portalı tmz.com'a yaptığı açıklamada, Murray'ın sanatçıya öldüğü gün OxyContin ve Demerol isimli ilaçları vermediğini açıkladı. Avukat ayrıca sanatçının düzenli olarak Propofol alıp almadığı konusunda da bir bilgisi olmadığını belirtti.

Bir anestezi maddesi olan Propofol yasal olarak, sadece hastane ortamında hastaya zerk edilebiliyor.

VASİYET BİLMECESİ
Sanatçının vasiyeti ile ilgili bilmece de sürüyor. 2002 tarihli son vasiyetine göre ünlü şarkıcı üç çocuğunun bakımı ve mal varlığının sınırlı bir bölümünün kontrolünü 79 yaşındaki annesi Katherine Jackson'a bırakmış, miras işlemlerine vekalet etmesi içinse avukatı John Branca ile müzik menajeri ve aile dostu John McClain'i görevlendirmişti. Ancak Los Angeles yüksek mahkemesi, Jackson'ın mallarının geçici yönetimini annesi Katherine Jackson'dan geri aldı.

Hakim Mitchell Beckloff, pop kralının mal varlığının yönetiminin, 3 Ağustos'a dek vasiyetinde tayin ettiği kişiler olan avukat John Branca ile müzik prodüktörü John McClain'e verilmesine hükmetti.Katherine Jackson'ın avukatlarının ise bu kararı engellemeye çalıştıkları belirtdi.

Jackson'un Neverland adındaki dev çiftliği, arabalar, antikalar ve Sony/ATV müzik koleksiyonunun müzik haklarından oluşan mal varlığının yaklaşık yarım milyar değerinde olduğu düşünülüyor. Ancak özellikle son dönemde borçları derinleşen Jackson'un yaklaşık 400 bin dolar da borcu olduğu tahmin ediliyor.

Jackson'ın ani ölümünün ardından yapılan ilk açıklamalarda, sanatçının cenaze töreninin kendisine ait Neverland Çiftliği'nde yapılacağı belirtilmişti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: