KRİZ BENİM YOLUMU KESEMEZ

“Esra Ceyhan’la” programı ile her gün Kanal D’de izleyici karşısına çıkan Esra Ceyhan, ömrünün sonuna kadar ekranlardan kopmayacağını söyledi.

Magazin

KRİZ BENİM YOLUMU KESEMEZ Ceyhan, krizden etkilense de yoluna devam ettiğini belirtti.

“Esra Ceyhan’la” programı ile Kanal D ekranında izleyici karşısına çıkan Esra Ceyhan, ekonomik krizden etkilense de yoluna devam ettiğini söylüyor: “Kriz döneminde bir süre ara vermiştik. Bu ara, izleyicinin bizden ne istediğini, beklediğini bilmek açısından iyi oldu. ”

Saçlarınız uzamış. İmajınızı değiştirmişsiniz. Bunun sebebini öğrenebilir miyiz?
- Hayat kendi içinde akarken zaten değişiyor. Hergün başka ve yeni bir gün! Zaman zaman insanın kendi hissettiği şeyleri dışarı vurması için fiziğinde de değişilikler yapması gerekiyor. Bu da bunun gibi bir şey, kısa saçtan sıkılmıştım, saçlarıma kaynak yaptırdım. Kısa saç benim tarzım değilmiş, yanlış bir kararmış. Uzun saç daha kullanışlı. Beni yansıtan bir şey olduğunu düşünüyorum. Seyircilerim de beni böyle daha çok sevdiklerini söylüyorlar.

Giyim tarzınızı da değiştirecek misiniz?
- Evet, değişlikler yapacağım. Çünkü artık insanlar bana “Kot giy, daha spor ol ekranda” diyorlar. Spor giyinmek seyirciye bir saygısızlık değil. İçinde ve ruhunda hissetiklerini, günlük hayatında giydiklerini, insanların seni beğendiği tarzı ekrana taşımanda bir mahsur yok. Çok ciddi olmaya, kalıplara girmeye gerek yok. Nasılsan öyle ol! Rahat ol! Bu işin üniversitesini okuyup iyi bir eğitim aldığım için bunlara dikkat ediyorum.Siz samimi ve saygılıysanız yaptığınız işi ifade ederken daha rahat olmanızda bir sakınca tabii ki yok. Hatta sizi seyredenleri bile rahatlatabilir.

EKRANA KOTLA ÇIKACAĞIM

Yayına çıkmadan önce kıyafet seçimlerini siz mi yapıyorsunuz?
- Yapımcımız Nebahat Hanım’ın doğrultusunda seçimler yapmaya özen gösteriyorum. Bir sürü yerden kıyafet geliyor. Evde beğendiğin kıyafetler, ekranda çok farklı durabiliyor. Renkler değişik çıkabiliyor. Evde bakıyorsun zayıfsın, ekranda şişman olabiliyorsun.

Ekranda kot giymenizi izleyicileriniz yadırgar mı?
- Giymeyi düşünüyorum. Kotun üzerine şık bir bluz ve topuklu ayakkabı mesela. Tamamen spor değil yani... Sadece değişiklik yapmak istiyorum. Kadınlar biraz da kendi modasını yaratan kadın görmek istiyorlar. Önemli olan saçınla, makyajınla ve giyiminle kendine özgü olmak.

Kriz sizin programınızı da vurdu, neler söyleyeceksiniz?
- Ekonomik kriz nedeniyle bu kanalda herkes aynı şeyi yaşıyor. Gönül isterdi ki böyle ayrılık olmasaydı. Ayrlık çok zor bir şey. Yayın dönemi sürerken böyle bir şey olması kötü... Bütün meslektaşlarım, bu işi yapan insanlar, benimle aynı fikirde. Zaman zaman dile getirenler de oldu yüksek sesle! Keşke olmasaydı diyorum...

Haftanın beş günü canlı yayın yapıyordunuz ama bir ara iki haftada bir program yaptınız...
- Bazen de olayların iyi tarafını görmek gerekir. Dinlenme, izleyicilerimiz bizden neler istediğini bilmemiz açısından iyi oldu. O sürede “Yeni ne yapabiliriz” diye ekiple oturup toplantılar yaptık.

12 yıldır canlı yayında program sunuyorsunuz. Yorulmadınız mı, bırakmayı düşünmüyor musunuz?
- İnsan hayatta her şeyi bırakmak ister. Hepimizin aklından zaman zaman yaşamayı bırakmak bile geçmiştir. Eğer mesleğinize ve işinize aşık bir insansanız, kendinizi, durumunuzu doğru konumluyorsanız böyle bir şeyi sadece yorucu bir dönem sonrası düşünürsünüz. Ve bunu geçici bir süreç olarak yaşayıp, yolunuza devam edersiniz. Hayat bitmez, gündem bitmez, insan varoldukça dünya döndükçe bu program yapılabilir. O yüzden yola devam diyorum.

Siyasete atılmayı düşünüyor musunuz?
- Çok fazla teklif geliyor. Ama siyasete atılmamın zamanı şimdi değil. Çünkü, ben daha çok genç bir insanım. Yayıncılık anlamında yapacağım daha bir sürü şey var. Siyasete girmek büyük risk. İnsanı bozuk para gibi harcıyabiliyorlar.

Size nasıl teklifler geliyor?
- Belediye Başkan adaylığı konusunda teklifler geldi ama ben kabul etmedim.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: