Kronik hastalıklardan korunmak için...

Hemen hemen her insanın günlük mutlak tükettiği yumurta hayatın her yerinde mevcut…

Yaşam

Kronik hastalıklardan korunmak için... Çok pahalı olmayan ve en önemli kahvaltı besini olan hatta kahvaltıların olmazsa olmazı haline gelen yumurta oldukça da yararlıdır. Protein açısından zengin yumurtalar, günün büyük bir bölümünde sizi tok tuttuğu gibi aynı zamanda beyninizi de daha iyi kullanmanıza yardımcı olur. Tok bir karın demek aklında yemek olmayan ve iş olan akıl demektir. Tabii sadece bu da değil. Hayatımızın içinde her daim olan yumurtanın faydaları oldukça fazladır.

Bir yumurta nelere kadir? Menemene, sucuklu yumurtaya, omletlere, tosta, ıspanağa ve daha pek çok yemeklere… Kullanılabilecek alanı oldukça fazladır. Bu yüzden yumurta sevmiyorum bir bahane değildir ve mutlaka tüketilmelidir.

Yumurtada sadece doksan kalori vardır ve bunun dörtte üçü yumurta sarısında bulunur. Yani özellikle sarısı önemlidir. Selenyum, kolin açısından oldukça zengindir. Yaklaşık otuz, kırk mg omega 3 barındırır. Kalp hastalıkları, kanser ve kronik hastalıklara yakalanma riskini azaltır.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: