KÜÇÜK SIRLAR DA EYLEM KARARI ALDI!

Senarist, yönetmen ve oyuncuların 24 Aralık'ta yaptığı 'Yerli dizi yersiz uzun' eylemine bir destek de "Küçük Sırlar"dan geldi.

Magazin

KÜÇÜK SIRLAR DA EYLEM KARARI ALDI! Reyting listesinin üst sıralarında yer alan dizinin dün akşam yayınlanan bölümünde, zenginliğin tadını çıkarak Meriç okul çıkışı bindiği özel şoförlü otomobilinde çantasından bir gazete kupürü çıkarttı. Meriç moda haberlerine bakarken kamera bir kaç saniyeliğine kupürün arkasındaki "Bakanlara göre de yerli dizi yersiz uzun" yazısına odaklandı.

Senaryo Yazarları Derneğince (SENDER), 24 Aralık'ta Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde ''Yerli dizi yersiz uzun'' sloganıyla düzenlenen eylemde, sektörün her kesiminden katılımcılar, ''8 saatlik iş günü istiyoruz'', ''Dizi süreleri 45 dakikayı geçmesin'', ''Emeklilik hakkımız gasp edilemez'', ''Taksim sözleşmesi istiyoruz'' ve ''Özel sinema yasası istiyoruz'' şeklindeki isteklerini dile getirmişlerdi.

Eyleme pek çok sanatçının yanı sıra, Aşk ve Ceza, Arka Sokaklar, Bir Kadın Bir Erkek, Bitmeyen Şarkı, Lale Devri, Yaprak Dökümü, Yer Gök Aşk ve Ömre Bedel gibi dizi ekipleri de katılacak.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: