Kumaş tasarım yarışmasına ünlü akını!

Dev bir organizasyonla gerçekleşen 12. İTHİB Uluslararası Kumaş tasarım yarışmasında ünlü isimler podyuma çıktı.

Kadın

Kumaş tasarım yarışmasına ünlü akını! İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle öncülüğünde düzenlenen dünyanın en önde gelen uluslararası kumaş tasarım yarışmaları arasında yerini alan 12. İTHİB İstanbul Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması Zorlu Center’da dev bir organizasyon ile gerçekleşti.

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen ve Yönetim Kurul Başkanı İsmail Gülle’nin ev sahipliğinde yapılan 12. İTHİB uluslararası kumaş tasarım yarışması rekor başvurusu ile uluslararası yarışmalar arasında yerini aldı.

10 finalist tarafından üretilen kumaşlar dünyaca ünlü modacı Hakan Akkaya tarafından tasarlanarak Çağla Şikel, Özge Ulusoy, Demet Şener ve 45 mankenle birlikte 50 kombin kıyafet podyumda taşındı. Kıyafetler için, kumaşlardan özel çizmeler yapıldı. Hakan Akkaya tarafından yapılan styling ile kıyafetler özel pırlanta takılar ile tamamlandı.

12. İTHİB İstanbul Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışmasının jüri üyeliğini ise sırasıyla Arzu Kaprol, Buket Özkalfalar, Debora Zakuto, Dilek Hanifi, Fatih Bilici, Feryal Gülman, Gözde Sarar, Hülya Sevindik, Ivana Sert, Nihat Odabaşı, Nurhan Osmanoğlu, Ruken Mızraklı, İsham Sardouk, Siren Ertan, Süleyman Orakçıoğlu, Yalçın Ayaydın, Yıldırım Mayruk, Yılmaz Vural’dan oluşan dev isimler yaptı.

Davetliler arasında Aydan Şener, Ayla Çelik, Aylin Coşkun, Emre Altuğ, Fatih Ürek, Neslihan Yargıcı, Sitare Akdilek, Metin Arolat gibi cemiyet dünyasından ve sanat camiasından isimler katılım gösterdi.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bunlarda ilginizi çekebilir: