Kurban bayramında Avrupa!

Geçen seneye göre, bayramda yurt dışında tatil yapmak isteyenlerin sayısı arttı.

Diğer Haberler

Kurban bayramında Avrupa! satış verilerinden yola çıkılarak,10 günlük Kurban Bayramı tatilinde en fazla hangi rotaların tercih edildiğini ortaya çıktı.

Verilerine göre, bayram tatilini yurt dışında değerlendirmek isteyen tatilciler, en çok Avrupa’yı tercih etti. Avrupa başkentlerine gitmek isteyenlerin sayısı geçen seneye oranla bu sene % 66 oranında artış gösterdi.

Tatilcilerin en çok tercih ettiği tatil paketi yine ‘Büyük Avrupa Turu’ oldu. Almanya, Çek Cumhuriyeti, Avusturya ve Macaristan’ı kapsayan tur paketlerinde ‘Orta Avrupa Turu’ seçeneği içindeki Nürnbergi'de dahil oldu. II. Dünya Savaşı sonrasındaki savaş suçlarının yargılandığı Nürnberg Uluslararası Askeri Ceza Mahkemesi’nin bulunduğu şehir, tarihe meraklı tatilseverlerin oldukça ilgisini çekiyor.Yaza doyamayanların tercihi Maldivler, Tayland ve Fas oldu.

10 günlük Kurban Bayramı tatilini yıllık izinleriyle birleştiren tatilciler, tercihlerini sıcak bölgelerinden yana kullanmayı planlıyor. Deniz, kum, güneş ile vedalaşamayanların tercihi, Maldivler, Tayland ve Fas olurken; egzotik tatilseverler, Uzakdoğu’nun efsanelerle dolu ülkesi Tayland’ı ve Afrika’nın tüm renklerini içinde barından Fas’ı tercih edecek.

Balkan Turları yine revaçta

Balkanlar, hem vizesiz hem de tur paketinde çok sayıda ülke barındırmasından dolayı bu yıl da tatilcilerin büyük ilgi gösterdiği rotalardan biri oldu. Tarihi dokusu, eşsiz mimarisi ve Türk kültüründen izler barındıran ülkelere yapılacak tur; Makedonya, Bulgaristan, Bosna Hersek ve Kosova gibi ülkeleri kapsarken kısa ve büyük ‘Balkan Turu’ seçenekleriyle de tatilcilere alternatifler sunuyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: