'KURŞUNLANMAYI ANLAMIYORUM'

Ebru Yaşar'ın cipini kurşunladığı iddia edilen Yılmaz Gezer hakkında 15 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Magazin

'KURŞUNLANMAYI ANLAMIYORUM' Başka bir suçtan tutuklu bulunan Yılmaz Gezer, tabancayı, saldırıdan 2 ay sonra aldığını belirterek suçlamaları kabul etmedi.


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre, Beşiktaş'taki Mediko Sitesi'nde oturan Ebru Yaşar'ın 34 EY 681 plakalı Volkswagen cipi, 11 ve 13 Haziran 2007 tarihlerinde kurşunladı. Ateş eden kişi ya da kişiler, Porsche marka bir cip ile kaçtılar. Olayda kullanılan kovan ve mermi çekirdeklerinin, soruşturma sırasında yaralama suçundan Bayrampaşa Cezaevi'nde tutuklu bulunan Yılmaz Gezer'in silahından çıktığı, kriminal incelemeyle tespit edildi. Cezaevinde ifadesi alınan Gezer, 'Olayda kullanılan silahı 8'nci ayda Siirtli Mahmut'tan 800 YTL'ye aldım. Suçu kabul etmiyorum' dedi.


Savcılık, yaralama nedeniyle çıktığı ilk duruşmada tahliye olan Yılmaz Gezer hakkında ruhsatsız silah taşımak ve mala zarar verme suçlarından dava açtı. Yılmaz Gezer, 3 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak. Ebru Yaşar polise verdiği ifadesinde, 'Tehdit edilmedim. Böyle bir olaya anlam veremiyorum' demişti.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: