'Kuruluş Osman' nefesleri kesti!

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ’a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği ‘Kuruluş Osman’ın beşinci bölümü de Türkiye ve dünyada büyük ilgi gördü.

Dizi Galeri

'Kuruluş Osman' nefesleri kesti! Dizinin üçüncü bölümü tüm kategorilerde birinci olurken, Tüm Kişiler’de %14.11 izlenme oranı ve %30.77 izlenme payı, AB Sosyal Statü’de %10.70 izlenme oranı ve %24.68 izlenme payı, 20+ABC1’de %14.72 izlenme oranı ve %30.72 izlenme payı alarak zirvede yer aldı.

Dizinin beşinci bölümüne Yannis’ten panzehiri alabilmek için tehlikeli bir plan yapıp Sofya’yı alıkoyan Osman, Bala Hatun’un hayatını kurtarmayı başardı. Bala Hatun, Osman’dan kendisini babasından istemesini söyledi. Osman, alplerini hapsettiren Dündar Bey’den hesap sorarken, Batur’un kanının ancak kanla temizleneceğini söyleyen amcasına kendini bıçaklayarak yanıt verdi. Osman’ın bu fedakarlığı obada takdir görürken, Aygül’ün Bala Hatun’la yaptığı konuşma dengeleri değiştirdi. Şeyh Edebalı ve Bala Hatun’un obadan ayrıldığını öğrenen Osman, onları bulmak için Yenipazar’a gitti ancak burada Edebalı yerine Yannis’le yüz yüze geldi!

Osman, Şeyh Edebalı ve Bala Hatun’u bulabilecek mi? Kayı Obası’nın yeni üyeleri dengeleri nasıl değiştirecek? Dündar Bey ve Zöhre, Osman’ın yükselişini engellemek için neler yapacak? Bu soruların cevapları ‘Kuruluş Osman’ın altıncı bölümünde yanıt bulacak.

Prodüksiyon kalitesi, kostümleri ve görkemli platosu ile Türk dizi sektörünün uluslar arası arenadaki amiral gemisi olacak ‘Kuruluş Osman’, çarşamba akşamlarına damgasını vurmaya devam edecek.

‘Kuruluş Osman’ her çarşamba saat 20:00’de ATV ekranlarında.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: