KUSURSUZ BAKIŞLAR İÇİN DOĞRU TAKTİKLER!

Yeni sezon makyaj trendleri arasında yer alan eyeliner, gözlerde güzel göründüğü kadar, uygulaması da bir o kadar zor...

Magazin

KUSURSUZ BAKIŞLAR İÇİN DOĞRU TAKTİKLER! Gizemli bakışlara sahip olmak için göz makyajının olmaza olmazı olan eyeliner, her kadının hoşuna gitse de sürmesi oldukça zahmetli.

Eyeliner uygulaması ilk zamanlarda vakit alsa da birkaç pratikle bunun da üstesinden gelmek çok kolay. Kusursuz bir eyeliner için sadece bir takım püf noktalarına dikkat etmeniz gerekiyor hepsi bu.

Öncelikle eyeliner kullanmaya çok alışkın değil ya da ilk defa kullanıyorsanız kalem şeklinde olanlarını tercih etmeniz kullanım açısından daha kolay olacaktır.

Eyeliner, tüm göz makyajı uygulamaları bittikten sonra uygulanmalıdır.

Göz alıcı bir eyeliner için tek seferde değil, parça parça ve noktalar belirleyerek çekilmelidir.

Eyeliner uygulamaya kirpik diplerinden başlanmalıdır.

Genelde eyeliner gözler kapalı olarak uygulaması tercih edilse de kusursuz bir göz makyajı ve keskin bir eyeliner için gözleriniz açık ya da mümkün olduğunca aşağıya doğru bakarak uygulanmalıdır.

Gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermek için inceden kalına doğru artarak ve dışarı doğru çekilmelidir.

Eyeliner uygulaması kalın olarak tercih edilse de göz tipinize göre kalınlığını ayarlayabilirsiniz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: