'Kutup Macerası' tiyatroseverlerle buluştu!

Tiyatro, dizi ve sinema filmine imza atan Tarık Şerbetçioğlu ve Binnur Şerbetçioğlu çifti AKS’de "Kutup Macerası" oyunuyla minik tiyatro severlerle bir araya geldi!

Kültür-Sanat

'Kutup Macerası' tiyatroseverlerle buluştu! Sanat dünyasının en üretken isimleri arasında yer alan ve birçok oyunu tiyatro sahnesine kazandıran Şerbetçioğlu çifti Akasya Kültür Sanat'ta miniklere hem öğretti hem kahkaha dolu dakikalar yaşattı. Tiyatroyu sevdiren ve öğreten sosyal içerikleriyle birbirinden özel oyunları çocuklarla buluşturan AKS’de “Kutup Macerası” adlı oyunda minik izleyicilere "Tembellik etmek, başarıya engel olur. Çalarak kazanmak insanın sadece kendisini kandırmasıdır" mesajı verildi. Ünlü oyuncu Tarık Şerbetçioğlu, "Kutup Macerası" oyununu kendisinin yazdığını, kostüm ve koreografisinin de eşi Binnur Şerbetçioğlu'na ait olduğunu belirterek, "Çocuk tiyatrosu bizler için çok önemli. Geleceğin seyircisini hazırlıyoruz. Her şeyin öncesinde yarının yetişkin seyircisi olacak bu çocuklar. Onlara tiyatro sevgisi aşılıyoruz, tiyatroyu sevdiriyoruz. Eğer buradan memnun olmadan ayrılan bir tane çocuğumuz olursa yetişkin olduğunda tiyatroyu sevmeyecektir" dedi.

"Kutup Macerası" oyununda küresel ısınmaya, geri dönüşüme dikkat çektiklerini ifade eden Şerbetçioğlu, "Çocukların bilinçlenmesini sağlıyoruz. Bunu da yaparken eğlendiriyoruz. Hem eğlenceli hem de faydalıyı aynı anda sunmuş oluyoruz. Bu yazmış olduğum sekizinci çocuk oyunum. Yazdığım çocuk oyunlarını mutlaka bir çocuk psikolojisi üzerine çalışan bir psikolog ya da pedegoga okutuyorum. Mutlaka onlardan destek alıyorum. Zaman zaman yazdığım çocuk oyunlarının içine çocukların anlayacağı ama yetişkinlerin de seveceği espriler ekliyorum. Anne ve babaların çocuklarını mecburiyetten götürüyoruz halinde değil, biz de gittik eğlendik, ne güzel bir oyundu keyifliydi desinler istiyorum'’ diye konuştu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: