'LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM'

'Avrupa Kültürlerarası Diyalog Toplantısı'’nda, pop star Hadise 'Kültür Elçisi' olarak ilan edildi.

Magazin

'LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM' Avrupa Birliği Komisyonu tarafından desteklenen ve Flaman Hükümeti Kültür Bakanlığı öncülüğünde Gent'te gerçekleştirilen 'Avrupa Kültürlerarası Diyalog Toplantısı''nda, pop star Hadise 'Kültür Elçisi' olarak ilan edildi.


AVRUPA Birliği Komisyonu tarafından desteklenen ve Flaman Hükümeti Kültür Bakanlığı öncülüğünde Gent'te gerçekleştirilen Avrupa Kültürlerarası Diyalog Toplantısı'nda, Türk kökenli pop star Hadise 'Kültür Elçisi' olarak ilan edildi. Flaman Hükümeti Kültür Bakanı Bert Ansiaux'nün açış konuşması ile başlayan toplantıya katılan pop star Hadise, 'Ben Türk kökenli Flaman sanatçıyım. Böyle önemli bir projede bana verilen unvana layık olmak ve gereğini yapmak için ne gerekiyorsa onu yapacağımdan emin olunuz. Bu gün toplumların kültürlerarası diyaloğa dünden daha fazla ihtiyaç duyduğu gerçektir. Bu nedenle sanatçı, bilim adamı, siyasetçi ve vatandaşlar bu konuda gereken açık ve net duyarlılığı göstermeli ve toplumların kaynaşmasına ve tanışmasına katkı yapmalıyız' dedi.


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: