LeBron James'in yeni ayakkabısı!

Nike tarafından tasarlanan onuncu özel seri Lebron James basketbol ayakkabısı LEBRON X, zaman, basınç ve ısıyla meydana gelen pırlantadan ilhamını aldı.

Diğer Haberler

LeBron James'in yeni ayakkabısı! LeBron James, 2012’deki başarılarına bir tane daha ekleyerek LEBRON X’i basketbol severlere sundu. James’in belirlediği özelliklere göre tasarlanan ayakkabı, dünyanın en patlayıcı hızına sahip oyuncularından birinin özel isteklerine cevap veren dinamik kavrama, koruma ve duyarlılık sunuyor. Pırlantanın oluşumu ve güzelliğinden ilham alan tasarım James’in kariyeriyle paralellik taşıyor. Pırlantalar, dünyanın ultra sıcak çekirdeği ile yerkabuğu arasında oluşur. Buradaki yoğunluk zamanla karbonun yapısını değiştirir. Aşırı baskı ve ısı altında karbon pırlantaya dönüşür.

LeBron James de kariyeri boyunca üç şeyle karşılaştı hep – ısı, zaman ve baskı. Ayakkabıya ilham veren de bu üçü oldu. Temizlenmiş bir pırlanta göz alıcı olsa da, o güzelliğe sahip olması zaman alıyor. Önce ihtişamdan yoksun bir taş parçası olan pırlanta zamanla berraklık, kesimiyle de parlaklık kazanır. LEBRON X koleksiyonunda kullanılan bütün renk serilerinin ayrı bir hikayesi var. Mavi pırlanta serisi, tıpkı LeBron James’in elektrik yüklü oyun stili gibi elektrikle etkileşimden dolayı mavi rengine dönen pırlantayı simgeliyor. Yeşim serisi, Çinlilerin yeşim taşının kesimi için pırlanta kullanma sanatından ilhamını alıyor. Ayakkabıların pırlanta etrafındaki hikayeleri sezon boyunca diğer renk serilerinde devam ediyor.

Teknik özellikleri arasında ayağın sabitlenmesini sağlayan tasarım, darbelere karşı üstün tamponlama ve hafiflik yer alıyor. Dünyanın ilk boydan boya Nike Zoom ünitesi, dinamik Flywire teknolojisi ve Hyperfuse yapısı ayakkabıya yepyeni bir boyut kazandırıyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: