Lens kullanırken dikkat!

Lens son günlerde güzel olmak isteyen kadınların, genellikle kendi göz renklerinden memnun olmaması sonucu başvurduğu bir güzellik aracı olmuştur. İhtiyaç halinde kullanılması gereken lens sırf daha güzel olabilmek adına kullanıldığında gözlere zarar verir mi?

Kadın

Lens kullanırken dikkat! Doğru bir şekilde kullanıldığında ve dikkat edildiğinde, gözünüzün de hassasiyeti yoksa ve onu kabul etmişse kullanılabilir.

Lens kullanmak belirli bir temizlik gerektiren, hijyen ve dikkat isteyen bir malzemedir. Ellerin ve lensin temizliği önemlidir aksi takdirde mikrop kaptığı zaman vücudun en önemli olan organına zarar vermek kötü sonuçlar doğurabilir. Lensin kalitesi bu yüzden çok önemlidir.

Dereceli lens kullanıyorsanız bu lensin gözünüzde sabit kalması ve oynamaması için de iyi araştırıp doğru ürünü almak lazımdır. Kontak lensler kişinin daha net bir görüntü alabilmesi için oldukça fayda sağlamaktadır. Lakin sırf gözleriniz bozuk olduğu için kullanıyorsanız bir diğer yöntem olan ve birçok kişinin memnun kaldığı lazerle tedaviyi de deneyebilirsiniz.

Lens kullanırken nelere dikkat edilmeli?

*Süresi dolan lensler kullanılmamalı
*Kirli hava göz kuruluğu yaptığından özellikle lensli gözler mutlaka güneş gözlüğü kullanmalıdır.
*Lens gözünüzdeyken doktorunuzun önerdiği damla dışında bir damla kullanmamalısınız.
*Lens temizliği için çeşme suyu kesinlikle kullanılmamalıdır.
*Tırnakları ve elleri temiz tutmak önemlidir.
*Yüzerken, uyurken ve banyo yapmadan önce lenslerinizi çıkarmanız.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: